Connect with us

Hi, what are you looking for?

Komunikaty

Przed nami pierwsze wiosenne burze

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Burze z gradem nawiedzą Opolszczyznę

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę między 14:00, a 20:00 w siedmiu powiatach naszego województwa: brzeskim, kluczborskim, namysłowskim, oleskim, strzeleckim, opolskim i w Opolu mają wystąpić wyładowania atmosferyczne. Towarzyszyć im mogą opady deszczu i gradu, a miejscami silny wiatr, do 70 km/h.

Przypominamy, jak postępować w trakcie burz.

Przebywając w domu nie zbliżajmy się do urządzeń elektrycznych. Pamiętajmy o pozamykaniu zwierzęta domowe i hodowlane. Usuńmy też z balkonów, tarasów i ogródków wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Miejmy też pod ręką latarkę.

Jeśli burza zastanie nas na otwartym terenie, nie przebywajmy w okolicy wysokich drzew, masztów, latarni, przewodów wysokiego napięcia, czy też stacji transformatorowych. Nie korzystajmy z telefonu komórkowego, najlepiej, aby został wyłączony. W miarę możliwości schrońmy się w budynku, bramie, czy przejściu podziemnym.

1802
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacja dla kierowców na DK46G (obwodnica Nysy) trasa Nysa - Radzikowice!

Wiadomości

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą bezpieczeństwo na drodze i za kierownicę wsiadają pod wpływem alkoholu.

Z ostatniej chwili

We wtorek 26 września o godzinie 06:35 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na opolskim

Z ostatniej chwili

W niedziele 24 września o godzinie 12:11 od operatora nr alarmowego 112 wpłynęło