Connect with us

Hi, what are you looking for?

Uncategorized

Przed nami kolejne rozgrywki ligowe, pucharowe i reprezentacyjne. O czym powinni pamiętać kibice oraz typerzy?

Piłkarski harmonogram drugiej połowy 2022 roku może przyprawić o zawrót

Piłkarski harmonogram drugiej połowy 2022 roku może przyprawić o zawrót głowy wszystkich sympatyków futbolu. Najpierw jeszcze w czasie wakacji rozpoczną się rozgrywki w największych ligach świata. Jednocześnie powoli ruszą także krajowe i międzynarodowe puchary. Jakby tego było mało, jesień przyniesie kolejne rozgrywki Ligi Narodów. Natomiast zwieńczeniem roku będą MŚ 2022, które wyjątkowo odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Dlatego żaden pasjonat futbolu nie powinien narzekać na nudę w czasie nadchodzących miesięcy. Jak więc przygotować się do tak szalonego terminarza? Na co zwrócić uwagę?

Nowe terminarze, nowe wyzwania i… nowe problemy

Już od dłuższego czasu w świecie futbolu można usłyszeć coraz głośniejsze opinie dotyczące zbyt dużej liczby rozgrywanych spotkań. Faktycznie nadchodzące półrocze wydaje się tego najlepszym dowodem. Z pewnością będzie to niezwykle wymagający okres dla wszystkich piłkarzy. Jednakże skala wyzwań czekających na niektórych zawodników może być jednocześnie szansą dla innych piłkarzy. Dlaczego?

Ponieważ niemal we wszystkich klubach oraz reprezentacjach można wskazać pewną grupę najważniejszych graczy. To od takich zawodników trenerzy rozpoczynają z reguły ustalanie składu na nadchodzący mecz. Niestety, nawet najbardziej wytrzymali piłkarze nie zdołają rozegrać tak wielu spotkań w relatywnie krótkim okresie. Z tego względu nadchodzące miesiące mogą upłynąć pod znakiem wielu roszad w składach znanych drużyn. Jak wpłynie to na typy piłkarskie dotyczące najpopularniejszych rozgrywek?

Na co zwracać uwagę i czego unikać przy obstawianiu nadchodzących spotkań?

Kibice kochają wielkie liczby oraz ogromne osiągnięcia piłkarzy. Wystarczy choćby przypomnieć, jak wielkie zainteresowanie wzbudziły rekordy Lewandowskiego. Niestety, nadchodząca runda rozgrywek raczej nie będzie temu sprzyjać…

Trenerzy będą bowiem zmuszeni do bardzo ostrożnego gospodarowania siłami swoich najlepszych zawodników. Taka zależność pojawi się zarówno w przypadku rozgrywek klubowych, jak i spotkań reprezentacyjnych. Wynika to oczywiście z faktu, że trenerzy nie mogą doprowadzić do szybkiego przemęczenia u swoich najlepszych zawodników.

Jak więc taka informacja wpływa na obstawianie nadchodzących spotkań? Tutaj należy zaznaczyć, że w terminarzach wszystkich zespołów pojawiają się szczególnie istotne mecze. To właśnie na takie spotkania trenerzy zapewne będą chcieli wystawić najmocniejszy skład. Jeżeli więc typerzy chcą obstawiać wygraną faworytów, warto typować ją w meczach o dużym znaczeniu dla danego zespołu.

Co jasne, powyższa zasada działa również w drugą stronę. Jeśli nadchodzące spotkanie nie ma aż tak dużego znaczenia dla zespołu, trener może posłać do boju wielu rezerwowych. Dlatego przy obstawianiu wszystkich spotkań rundy jesiennej warto zadawać sobie pytanie o ich priorytet. Duża intensywność sezonu może bowiem sprzyjać niespodziankom, szczególnie w meczach o mniejszym znaczeniu.

STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać.

453
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Podczas piątkowego meczu, rozgrywającego się na opolskim stadionie, policjanci zatrzymali 29-latka.

Sport

PSG Stal Nysa informuje o otwarciu i naborze do Akademii Siatkówki STAL Nysa. Szkolenie dzieci i młodzieży będzie prowadzone w trzech

Sport

Prezesi klubów PlusLigi w trakcie spotkania w Uniejowie ustalili kluczowe zasady dotyczące sezonu 2022/2023 Ligi Mistrzów Świata.

Sport

W Kędzierzynie-Koźlu odbyła się dziś parada zwycięzców - siatkarzy Grupy Azoty