Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pracownik kolei miał ponad promil alkoholu – zasnął w nastawni!

Nietrzeźwy pracownik kolei zasnął w nastawni. Aby dostać się do budynku potrzebna była

Nietrzeźwy pracownik kolei zasnął w nastawni. Aby dostać się do budynku potrzebna była interwencja strażaków. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało u 35-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (6 czerwca), przed godziną 23:00 na terenie gminy Głogówek. Zaniepokojony dyżurny ruchu kolejowego zaalarmował miejscowych policjantów, że pracownik nastawni leży w pomieszczeniu. Nie ma z nim kontaktu oraz nie można dostać się do wewnątrz budynku.
Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Aby dostać się do nastawni potrzebna była interwencja strażaków. Szybko okazało się, że 35-letniemu dróżnikowi nic nie dolega, a brak kontaktu z nim spowodowany był wypitym wcześniej przez niego alkoholem. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie.
Teraz mieszkaniec powiatu prudnickiego odpowie za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP Prudnik Foto ARCHIWUM

2861
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Na Jeziorze Srebrnym w Januszkowicach w gminie Zdzieszowice utonął w niedzielę

Wiadomości

Samochodami w sumie podróżowało sześć osób. Jedna z nich została ranna. Śmigłowiec

Wiadomości

Policjanci z Grodkowa zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna

Z ostatniej chwili

O godzinie 13:50 na skrzyżowaniu ulic Technologicznej i Północnej kierujący fordem focus