Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Ponad 640 tysięcy nielegalnych papierosów przejętych na Opolszczyźnie. Straty Skarbu Państwa mogły przekroczyć milion złotych

Ogromne ilości nielegalnych papierosów zabezpieczyli policjanci z Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Komenda Powiatowa Policji

Ponad 640 tysięcy nielegalnych papierosów przejętych na Opolszczyźnie. Straty Skarbu Państwa mogły przekroczyć milion złotych

Ogromne ilości nielegalnych papierosów zabezpieczyli policjanci z Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu oraz funkcjonariusze Krajowa Administracja Skarbowa. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 43 i 44 lat.

Śledczy ustalili wcześniej, że na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego może dochodzić do przewozu dużych ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Do realizacji doszło 14 maja. Policjanci oraz funkcjonariusze służby celno-skarbowej zatrzymali obu mężczyzn na gorącym uczynku podczas rozładowywania kartonów pełnych nielegalnych wyrobów tytoniowych w jednym z garaży na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Mężczyźni przewozili podrabiane papierosy popularnych marek, które następnie miały trafić do dalszej dystrybucji.

Podczas akcji funkcjonariusze przeszukali busa wykorzystywanego do transportu oraz inne pojazdy i posesje związane ze sprawą. Łącznie zabezpieczono ponad 641 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Jak wyliczono, gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 1 milion 116 tysięcy złotych.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 44-latka policjanci znaleźli również amfetaminę.

Właściciel posesji, na której przechowywano nielegalne papierosy, usłyszał już zarzut paserstwa akcyzowego z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie. Odpowie także za posiadanie środków odurzających.

Śledczy zabezpieczyli również ponad 142 tysiące złotych w gotówce oraz pojazdy o łącznej wartości blisko 430 tysięcy złotych.

Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Źródło: KWP Opole

2603
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Rażące łamanie przepisów ruchu drogowego słono kosztowało 21-letniego mieszkańca gminy Zawadzkie. Młody kierowca

Wiadomości

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego podejrzanego

Wiadomości

Policjanci z Brzegu wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 11 czerwca w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubsza

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.