Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjantka zaprowadziła zagubionego 4-latka i jego 3-letnią siostrę prosto do ich domu.

Prudniccy policjanci pomogli małym dzieciom bezpiecznie trafić do swojego domu. 4-letni chłopczyk i jego 3-letnia siostra spacerowali o 8 rano

Policjantka zaprowadziła zagubionego 4-latka i jego 3-letnią siostrę prosto do ich domu.

Prudniccy policjanci pomogli małym dzieciom bezpiecznie trafić do swojego domu. 4-letni chłopczyk i jego 3-letnia siostra spacerowali o 8 rano bez opieki po jednej z ulic miasta.

Jak się okazało, dzieci niepostrzeżenie wyszły z mieszkania, kiedy ich rodzice jeszcze spali. Historia zakończyła się szczęśliwie. Miejscowa policjantka zaprowadziła je za rączkę do domu. Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest zaufanie dziecka do munduru. Uczmy nasze pociechy, że zawsze mogą podejść do policjanta i poprosić go o pomoc.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek (6 lutego), tuż po godzinie 8:00 na terenie Prudnika. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców dotyczące dwójki małych dzieci spacerujących bez opieki na jednej z ulic miasta. Policjanci skierowani na miejsce szybko odnaleźli 4-letniego chłopczyka i jego 3-letnią siostrę. Dzieci chwilowo przebywały pod opieką osoby zgłaszającej.

Rodzeństwo było wystraszone, nie potrafiło podać swojego nazwiska oraz adresu zamieszkania. Policjantka, która zaopiekowała się dziećmi, spacerowała z nimi po okolicy licząc, że rozpoznają swój dom. Tak też się stało i rodzeństwo bezpiecznie trafiło do swojego mieszkania. Jak się okazało, dzieci niepostrzeżenie wyszły z domu, kiedy ich rodzice jeszcze spali. Rodzice byli trzeźwi, jednak drzwi do mieszkania były otwarte.

Dzięki właściwej reakcji społecznej oraz szybkiej i skutecznej interwencji funkcjonariuszy, historia zakończyła się szczęśliwie.

Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest zaufanie dziecka do munduru. Dlatego pamiętajmy aby nie straszyć dziecka policjantem. Często bowiem słyszy się, ”Bądź grzeczny, bo zabierze Cię Pan policjant!”.

Zdarza Ci się tak mówić?

Zastanów się, czy w ten sposób właśnie nie przyczynisz się do nieszczęścia, gdy Twoja pociecha rzeczywiście będzie potrzebowała pomocy.

Źródło KPP w Prudniku

2575
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Zaczęło się od zgłoszeń dotyczących kradzieży kabli telekomunikacyjnych oraz skarg mieszkańców na cykliczny brak Internetu lub sygnału

Z ostatniej chwili

W środę 21 lutego o godzinie 18:54 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku w miejscowości Jaśkowice na ul. Opolskiej . 

Z ostatniej chwili

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się w niedzielę 18 lutego na dworcu kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu, gdy o godzinie 22.50 na peron

Wiadomości

Nyscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym drogi krajowej 41 z drogą