Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z Kędzierzyna Koźla w drodze do służby uratowali ludzi z pożaru.

#POMAGAMYiCHRONIMY nie tylko na służbie. Świadczy o tym postawa st. sierż. Tomasza Suchego oraz st. sierż. Adama Sobczaka,

Policjanci z Kędzierzyna Koźla w drodze do służby uratowali ludzi z pożaru.

#POMAGAMYiCHRONIMY nie tylko na służbie. Świadczy o tym postawa st. sierż. Tomasza Suchego oraz st. sierż. Adama Sobczaka, którzy jadąc na służbę zauważyli pożar i podjęli akcję ratowniczą. Z budynku znajdującego się obok domku trawionego przez kilkumetrowe płomienie ewakuowali dwie, nieświadome zagrożenia osoby.

Policjantem jest się cały czas, nie tylko będąc w służbie. Udowodnili to dwaj dzielnicowi z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy – st. sierż. Adam Sobczak i st. sierż. Tomasz Suchy, którzy jadąc na służbę zauważyli pożar domku holenderskiego i podjęli akcję ratowniczą. Miało to miejsce 20 listopada tuż po godzinie 5.00 w miejscowości Niewiesze na terenie województwa śląskiego.

Na miejscu nie było jeszcze żadnych służb ratunkowych. Ogień trawił już cały budynek i zaczął się przenosić na sąsiednie, a płomienie sięgały kilku metrów. Policjanci nie czekając ani chwili postanowili działać, zagrożone mogło być życie i zdrowie osób przebywających w pobliskich domkach. W trakcie akcji ewakuacyjnej w objętych pożarem domkach dochodziło do wybuchów, najprawdopodobniej butli z gazem. Z jednego z budynków sąsiadujących z płonącym domkiem funkcjonariusze ewakuowali kobietę i mężczyznę. Osoby te spały i nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia. Dodatkowo policjanci przestawili w bezpieczne miejsce samochód zaparkowany przed jednym z płonących budynków.

Funkcjonariusze zadzwonili pod numer 112 i poinformowali dyspozytora o zdarzeniu. Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pyskowicach, którzy wykonali dalsze czynności. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a ewakuowane osoby nie wymagały pomocy medycznej.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle

480
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Z ostatniej chwili

2,5 promila miał kierowca zatrzymany po pościgu w okolicach Świerczowa.