Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z Głubczyc uratowali kobietę stojącą na dachu

Szybka reakcja i profesjonalne działania policjantów z Głubczyc zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali 31-letnią mieszkankę miasta

Policjanci z Głubczyc uratowali kobietę stojącą na dachu

Szybka reakcja i profesjonalne działania policjantów z Głubczyc zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali 31-letnią mieszkankę miasta, która w silnym kryzysie emocjonalnym stała na krawędzi stromego dachu budynku mieszkalnego. Dzięki skutecznym negocjacjom kobieta zeszła w bezpieczne miejsce i trafiła pod opiekę specjalistów.

Do zdarzenia doszło w piątek (15 sierpnia), tuż przed godziną 4:00 rano. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach otrzymał zgłoszenie, że na dachu jednego z budynków znajduje się kobieta, która prawdopodobnie chce odebrać sobie życie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Policjanci podjęli rozmowę z roztrzęsioną 31-latką, starając się ją uspokoić i odwieść od desperackiego kroku. Po dłuższej chwili negocjacji funkcjonariusze nakłonili kobietę do zejścia w bezpieczne miejsce.

Mieszkanka Głubczyc znajdowała się w głębokim kryzysie emocjonalnym. Po zabezpieczeniu jej życia i zdrowia mundurowi przekazali kobietę pod opiekę lekarzy, którzy zdecydowali o przewiezieniu jej do szpitala. Tam otrzyma niezbędną pomoc i wsparcie specjalistów.

Dzięki skutecznej interwencji policjantów udało się zapobiec tragedii. Mundurowi przypominają, że w sytuacjach kryzysowych należy natychmiast dzwonić na numer alarmowy 112. Wsparcie dla osób w trudnych momentach oferują również instytucje i organizacje zajmujące się pomocą psychologiczną.

Źródło KPP w Głubczycach Foto ilustracyjne

3469
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło z udziałem młodego kierowcy z powiatu brzeskiego. 22-letni mężczyzna podczas

Z ostatniej chwili

Po godzinie 17 na 250. kilometrze drogi w kierunku Katowic doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie

Z ostatniej chwili

Do dwóch groźnych zdarzeń z udziałem pieszych doszło w czwartek na terenie powiatu opolskiego. W Ozimku poszkodowane zostały dwie osoby

Z ostatniej chwili

Do dramatycznego zdarzenia doszło dziś, 3 czerwca 2026 roku, w godzinach porannych w Kędzierzynie-Koźlu. Na ulicy Mostowej