Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pasażer bez pasów zwrócił uwagę policjantów. Kierowca mercedesa był pijany

Policjanci ze strzeleckiej grupy „Speed” zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa po tym, jak zauważyli pasażera podróżującego

Pasażer bez pasów zwrócił uwagę policjantów. Kierowca mercedesa był pijany

Policjanci ze strzeleckiej grupy „Speed” zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa po tym, jak zauważyli pasażera podróżującego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kontrola drogowa szybko wykazała, że znacznie poważniejszego wykroczenia dopuścił się kierujący pojazdem. 56-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Izbicko. Funkcjonariusze ze strzeleckiej grupy „Speed” podczas patrolu zwrócili uwagę na mercedesa, którego pasażer nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że 56-latek prowadził pojazd, mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Konsekwencji nie uniknął również pasażer mercedesa. Za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem karnym.

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze każdego dnia prowadzą działania mające na celu eliminowanie z dróg osób, które lekceważą przepisy i narażają życie oraz zdrowie innych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.

Tagi SEO: pijany kierowca, Mercedes, grupa Speed, Strzelce Opolskie, Izbicko, nietrzeźwy kierowca, kontrola drogowa, policja Strzelce Opolskie, alkohol za kierownicą, bezpieczeństwo na drogach, powiat krapkowicki, zatrzymane prawo jazdy.

2552
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu dwóch policjantek z Krapkowic udało się zapobiec tragedii. St. post. Kinga Klepacka

Z ostatniej chwili

Nie żyje 48-letni mężczyzna, który na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi na hulajnodze elektrycznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wiadomości

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 10 czerwca, w Bardzie na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych