Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nietrzeźwa matka chciała odebrać dziecko z wycieczki szkolnej. Miała blisko 2 promile alkoholu

45-letnia mieszkanka regionu, będąc pod wpływem alkoholu, chciała odebrać swoje dziecko z wycieczki szkolnej. Kobieta miała w organizmie

45-letnia mieszkanka regionu, będąc pod wpływem alkoholu, chciała odebrać swoje dziecko z wycieczki szkolnej. Kobieta miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji nauczyciela na miejsce wezwano policję, a dziecku zapewniono odpowiednią opiekę. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 28 maja, na terenie powiatu namysłowskiego. Opiekunowie uczniów zebrali się w wyznaczonym miejscu, aby odebrać dzieci wracające z wycieczki szkolnej. Wśród oczekujących była także 45-letnia kobieta, która przyszła po swojego 9-letniego syna.

Jeden z nauczycieli wyczuł od mieszkanki regionu wyraźną woń alkoholu. Zaniepokojony sytuacją natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy 112 i poinformował o swoich podejrzeniach.

Na miejsce szybko przyjechali policjanci z Namysłowa. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili również, że 45-latka przyjechała na miejsce jako pasażerka, a samochodem kierował jej znajomy.

Kobieta przyznała policjantom, że wcześniej spożywała alkohol. Dziecku natychmiast zapewniono bezpieczeństwo i odpowiednią opiekę.

Policjanci sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Sprawa dotyczy podejrzenia niewłaściwego sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem.

Służby przypominają, że opieka nad dziećmi wymaga pełnej odpowiedzialności oraz trzeźwości. Każda sytuacja mogąca zagrażać bezpieczeństwu najmłodszych powinna być natychmiast zgłaszana odpowiednim służbom.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

5197
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.

Wiadomości

Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu działaniu dwóch policjantek z Krapkowic udało się zapobiec tragedii. St. post. Kinga Klepacka

Z ostatniej chwili

Nie żyje 48-letni mężczyzna, który na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi na hulajnodze elektrycznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wiadomości

Do tragicznego wypadku doszło w środę, 10 czerwca, w Bardzie na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał na chodnik i potrącił dwóch pieszych