Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Motocyklista nie ustąpił pierwszeństwa dziecku. Chwilę później rozbił się poza drogą

Niebezpieczne zachowanie motocyklisty wobec dziecka na przejściu dla pieszych zakończyło się interwencją służb i poważnymi konsekwencjami

Motocyklista nie ustąpił pierwszeństwa dziecku. Chwilę później rozbił się poza drogą

Niebezpieczne zachowanie motocyklisty wobec dziecka na przejściu dla pieszych zakończyło się interwencją służb i poważnymi konsekwencjami dla kierującego. Świadkami całego zdarzenia było małżeństwo policjantów – funkcjonariuszka Wydziału Kryminalnego Komenda Powiatowa Policji w Brzegu oraz funkcjonariusz Centralne Biuro Śledcze Policji.

Kilka dni temu po południu dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o motocykliście, który wypadł z drogi na terenie jednej z miejscowości w gminie Grodków.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Po przybyciu funkcjonariusze zastali małżeństwo policjantów udzielających pomocy poszkodowanemu motocykliście. Mężczyzna był przytomny i komunikatywny, jednak z uwagi na możliwe obrażenia wezwano karetkę pogotowia.

Jak relacjonowali policjanci, chwilę wcześniej byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji w innej miejscowości. Zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię. Jadący za nimi motocyklista zignorował przepisy ruchu drogowego, ominął stojące pojazdy i lewym pasem przejechał przez przejście, nie ustępując pierwszeństwa dziecku.

Na szczęście dziewczynce nic się nie stało.

Małżeństwo policjantów postanowiło natychmiast zareagować i zwrócić uwagę kierującemu. Gdy motocyklista dowiedział się, że rozmawia z funkcjonariuszami, szybko odjechał z miejsca.

Dalsze czynności wykazały jednak, że lista przewinień mężczyzny była znacznie dłuższa. Motocykl nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dodatkowo tablice rejestracyjne pochodziły z innego pojazdu, a sam kierujący nie miał uprawnień do kierowania.

Policjanci sporządzili już wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna odpowie za liczne wykroczenia drogowe oraz używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu, za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, jest jednym z najniebezpieczniejszych wykroczeń drogowych i może doprowadzić do tragedii.

Źródło: KPP Brzeg

3406
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek, 8 czerwca, około godziny 15:15 na ulicy Rataja w Opolu. Służby ratunkowe otrzymały

Z ostatniej chwili

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę, 7 czerwca, na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. W zdarzeniu

Wiadomości

Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali 40-letniego kierowcę skody, który prowadził samochód mając aż 3 promile alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Długi czerwcowy weekend trwa, a policjanci przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.