Kultura

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – KGHM Cuprum Lubin 3:0

Po myśli naszego zespołu rozstrzygnął się mecz 9. kolejki PlusLigi. Kędzierzynianie bez straty seta pokonali KGHM Cuprum Lubin, MVP meczu

Po myśli naszego zespołu rozstrzygnął się mecz 9. kolejki PlusLigi. Kędzierzynianie bez straty seta pokonali KGHM Cuprum Lubin, MVP meczu wybrany został Krzysztof Zapłacki.

Kędzierzynianie mecz rozpoczęli składem: Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Krzysztof Zapłacki, David Smith, Dmytro Pashytskyy, Radosław Gil, Erik Shoji (libero).

Udany start naszej drużynie zapewnił David Smith, kolejne ataki kończył Aleksander Śliwka i prowadziliśmy 3:1. Zagrania Kwasowskiego pozwoliły lubinianom szybko wrócić do gry, a po punkowym bloku lubinian na tablicy wyników był remis (4:4). Podopieczni trenera Sammelvuo grali cierpliwie, utrzymując jednopunktowy dystans, sygnał do ataku dał swoim kolegom David Smith. To właśnie seria zagrywek reprezentanta Stanów Zjednoczonych i dłuższe wymiany kończone przez Aleksandra Śliwkę dały naszej drużynie kilkupunktowe prowadzenie (11:7). Przyjezdni nie byli w stanie znaleźć sposobu na kapitana Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a ten typowo siłowe ataki przeplatał technicznymi zagraniami. Swoje noty w ataku regularnie poprawiali też Łukasz Kaczmarek z Davidem Smithem i niezmiennie to ZAKSA była o krok dalej (15:12). Lubinianie szukali jeszcze swoich szans w ataku, kolejne problemy przytrafiły się gościom przy zagrywkach Krzysztofa Zapłackiego, naszego przyjmującego z rytmu nie wybił nawet przerwa na żądanie Pawła Ruska (17:13), kolejne szanse w kontratakach wykorzystywali Łukasz Kaczmarek i David Smith, goście nie ustrzegli się błędów własnych i prowadziliśmy już 22:13. Tej zaliczki kędzierzynianie nie wypuścili z rąk, kończąc seta punktowym blokiem (25:15).

W drugiej partii lubinianie nie pozwolili nam tak szybko uciec, przy wymianach punkt za punkt nie ustrzegliśmy się potknięć i to goście prowadzili 6:4. Przetrzymując napór ze strony rywali nasz zespół szybko unormował sytuację, ponownie szeregi przyjęcia lubinian swoim serwisem poruszył Krzysztof Zapłacki, w ataku nie zawodził Aleksander Śliwka, a przy czujności naszego bloku wyszliśmy na prowadzenie 8:7. Sytuację lubinian próbował ratować Kwasowski i po chwili to ekipa trenera Ruska prowadziła 11:10. Na odpowiedź ZAKSY nie trzeba było długo czekać, celne zagrania Dmytro Pashytskiego zmusiły trenera gości do reakcji (13:11). Kolejne sprytne zagrana Aleksandra Śliwki i Łukasza Kaczmarka umacniały nasz zespół na prowadzeniu i przy stanie 17:13 trener gości musiał wykorzystać kolejną przerwę na żądanie. Pauza nie wybiła z rytmu kędzierzynian, kolejny celny serwis na swoim koncie zanotował Krzysztof Zapłacki, do tego goście coraz częściej odbijali się od ściany kędzierzyńskiego bloku (22:16). Skutecznym atakiem w kluczowej fazie seta popisał się jeszcze Łukasz Kaczmarek, partię zakończył zepsuty serwis gości (25:17).

Również odsłona trzecia do gra na styku w pierwszych akcjach, przy czym skuteczne zagrania w ataku przeplatały błędy popełniane przez siatkarzy obu ekip w polu serwisowym (5:5). Niestety tym razem nieco szybciej zareagowali goście, którzy po celnym ataku Pietraszko i asie serwisowym środkowego Cuprum prowadzili 9:7. Chwilę później trener Sammelvuo postanowił przerwać grę. Pauza poskutkowała, blok na Lorencu skuteczny atak Pashytskiego i seria przy zagrywkach Aleksandra Śliwki uspokoiły grę. Goście nie ustrzegli się też błędów na siatce i od stanu 13:13 walka rozpoczęła się na nowo. Również w tej partii szybciej do głosu doszli kędzierzynianie, potrójny blok naszego zespołu wyprowadził ZAKSĘ na dwupunktowe prowadzenie (17:15). W końcówce seta dobrą zmianą, notując punktowy blok, popisał się jeszcze Bartłomiej Kluth (21:18). Tej odsłony goście nie zdołali uratować, seria bloków naszego zespołu przypieczętowała zwycięstwo ZAKSY (25:18).

(25:15, 25:17, 25:18)

Źródło Zaksa

1002

Wiadomości

Ratowanie ludzkiego życia jest naszym priorytetem. Po raz kolejny udowodnili to kędzierzyńsko-kozielscy kryminalni. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zapobiegli tragedii i uratowali 16-latkę. Młoda kobieta chciała skoczyć z mostu....

Po pięciu pełnych sukcesów sezonach, rozgranych w barwach ZAKSY, Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek zmieniają barwy klubowe. Zawodnikom

W dniach 10, 11,12 maja w Szczecinie odbywa się prestiżowy turniej tańca „ Baltic Dance Cup”.Zespół Taneczny Pech działający w Młodzieżowym