Connect with us

Hi, what are you looking for?

Debry Opolszczyzny dla ZAKSY.(Zdjęcia)

Sobotnie popołudnie na parkietach PlusLigi przebiegało pod dyktando Derbów Opolszczyzny. Siatkarze Stali Nysa na własnej hali planowali

Sobotnie popołudnie na parkietach PlusLigi przebiegało pod dyktando Derbów Opolszczyzny. Siatkarze Stali Nysa na własnej hali planowali zrewanżować się za październikową porażkę w Kędzierzynie.

Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek obu zespołów w tym sezonie zakończył się wygraną ZAKSY 3:2. Patrząc na układ w tabeli, Stalowcy byli faworytem sobotniego pojedynku. Wiadomo jednak, że derby rządzą się swoimi prawami.

Pierwszą piłkę do gry wprowadził Tsimafei Zhukouski, a pierwszy punkt powędrował na konto ZAKSY, za sprawą Łukasza Kaczmarka. W początkowej fazie pierwszej partii lepiej prezentowali się miejscowi. Po asie serwisowym Michała Gierżota było 8:4. Bo bloku na Jakubie Abramowiczu ZAKSA zmniejszyła stratę do 2 punktów (9:7). Im bliżej końca seta, tym gra była bardziej wyrównana. Przy stanie 17:16 dla gospodarzy trener Daniel Pliński poprosił o czas. Goście na prowadzenie (21:20) powrócili po bloku Bartosza Bednorza. Ten sam zawodnik dorzucić kolejny punktowy blok na 23:20, a na 24:20 zaserwował Kaczmarek. Seta zakończył … Bednorz.

Drugą partię rozpoczęli atakujący. Na punkt Kaczmarka odpowiedział Muzaj. Później jednak to kędzierzynianie prezentowali się lepiej. Na 11:6 bezpośrednio zagrywką zapunktował Marcin Janusz. Do 6 punktów przewagę zwiększył Daniel Chitigoi. Set był bez historii. I tym razem górą byli goście, wygrywając do 17.

W trzeciego seta lepiej weszli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla. Kaczmarek zaserwował na 5:2. Dzięki skutecznym atakom Gierżota z lewego skrzydła Stal wróciła do gry (7:7). Pierwsze prowadzenie w tej partii miejscowym dał kapitan zespołu Zouheir El Graoui (13:12). Jednak kolejne cztery punktu padły łupem ZAKSY. Końcówka to gra punkt za punkt. Na 21:19 zaatakował Kaczmarek, na 21:20 Kapica. To też dużo nerwów po obu stronach siatki, z czym niestety nie radzili sobie arbitrzy. Ostatecznie jednak i tego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść przyjezdni i trzeba powiedzieć, że byli tego dnia lepsi. Piłkę meczową zakończył Chitigoi.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany rozgrywający ZAKSY Marcin Janusz.

Dla Stali najlepiej punktował Remigiusz Kapica (10), dla kędzierzynian Bednorz (17) i Kaczmarek (16).

Kolejnym spotkaniem Stali będzie środowy wyjazdowy pojedynek ze Skrą Bełchatów. ZAKSA w czwartek podejmie AZS Olsztyn. Początek spotkania o 15:45.

PSG Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)
Stal: El Graoui, Muzaj, Gierżot, Zhukouski, Zerba, Abramowicz, Szymura (libero) oraz Dembiec, Szczurek, Kapica, Kramczyński, Jankowski,
ZAKSA: Kaczmarek, Janusz, Bednorz, Takvam, Smith, Chitigoi, Shoji (libero) oraz Kluth, Banach,

1030

Może Ci się spodobać

Informujemy, że w dniu 26 kwietnia 2024r. Rada Nadzorcza ZAKSA S.A. podjęła uchwałę powołując na Prezesa Zarządu dotychczas pełniącą

ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a Zarząd we współpracy

Z radością informujemy, że doświadczony środkowy – David Smith również w kolejnym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSY

Piłkarze Odry Opole wygrali aż 3:0 z Chrobrym Głogów w domowym spotkaniu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi.