Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Brzeg: Rozbój z nożem w ręku. 19-latek zaatakował 15-latka w Parku Centralnym

Przed południem w rejonie Parku Centralnego w Brzegu doszło do brutalnego rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Brzeg: Rozbój z nożem w ręku. 19-latek zaatakował 15-latka w Parku Centralnym

Groźny atak w środku dnia

Przed południem w rejonie Parku Centralnego w Brzegu doszło do brutalnego rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 15-letni chłopiec został zaatakowany nożem, w wyniku czego doznał rany pleców. Sprawca ukradł mu również telefon komórkowy.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Brzegu, a następnie przetransportowany do placówki w Opolu. Lekarze potwierdzili, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Szybka akcja policji

Po zgłoszeniu zdarzenia w rejon Parku Centralnego skierowano patrole prewencji oraz funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Dzięki szybkim działaniom policjanci wytypowali napastnika. Jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Brzegu, który trafił do policyjnego aresztu.

Surowe konsekwencje prawne

Młody mężczyzna usłyszy zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że za rozbój z użyciem noża prawo przewiduje wyjątkowo surowe kary, a tego typu czyny traktowane są jako poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ofiar.

3439
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci z brzeskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania w ramach akcji „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali kierowców

Wiadomości

40-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, poszukiwany przez czeski wymiar sprawiedliwości na podstawie Europejskiego Nakazu

Wiadomości

Niebezpieczny manewr na jednej z ulic Opola doprowadził 43-letniego kierowcę dodge do zatrzymania przez

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym na obwodnicy miasta,