Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-latka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina seniora.

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latka.

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-latka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina seniora.

Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ było zimno, a 70-latek mógł być ubrany nieadekwatnie do temperatury. Dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażaków starszy mężczyzna, został odnaleziony i trafił do szpitala.

29 marca w godzinach wieczornych od członka rodziny przyjęliśmy zawiadomienie o zaginięciu 7o-letniego mężczyzny mieszkańca gminy Lasowice Wielkie. Mężczyzna ostatni raz był widziany dzień wcześniej w okolicach lasu niedaleko miejsca swojego zamieszkania.

Po uzyskaniu najważniejszych informacji natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, która prowadzona była w rejonie nieużytków rolnych, miejsca zamieszkania seniora oraz pobliskiego lasu.

Następnego dnia od zaginięcia tj. 30 marca przed godziną 11.00 dzięki wspólnym działaniom policjantów oraz strażaków z JRG w Kluczborku i OSP w Chudobie mężczyzna został odnaleziony w kompleksie leśnym gdzie najprawdopodobniej spędził noc. Z odnaleziony seniorem był mocno utrudniony kontakt z uwagi na wycieńczenie organizmu, z objawami wyziębienia trafił pod opiekę lekarzy.

Apelujemy o zwiększenie opieki nad osobami starszymi, mieszkającymi samotnie. Tego typu troska z pewnością umożliwi szybszą reakcję w przypadku zaginięcia danej osoby. Ma to znaczenie, zwłaszcza obecnie, kiedy temperatury w nocy oscylują na poziomie zera.

Źródło KPP Kluczbork

1821
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 2:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o poważnym

Z ostatniej chwili

W niedzielę przed południem na linii kolejowej w Przyworach doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg osobowy śmiertelnie potrącił 36-letniego

Z ostatniej chwili

Niedzielne popołudnie i wieczór przyniosły mieszkańcom Opolszczyzny gwałtowne załamanie pogody. Przez część regionu

Wiadomości

Wysokie temperatury stanowią ogromne zagrożenie dla dzieci i zwierząt pozostawionych w zamkniętych samochodach.