Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Wypadek na ul. Oświęcimskiej w Opolu. 61-letni motocyklista trafił do szpitala(WIDEO)

We wtorek, 23 czerwca, około godziny 10:50 doszło do wypadku drogowego na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam samochód

Wypadek na ul. Oświęcimskiej w Opolu. 61-letni motocyklista trafił do szpitala(WIDEO)

We wtorek, 23 czerwca, około godziny 10:50 doszło do wypadku drogowego na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam samochód osobowy marki Nissan oraz skuter marki Simson.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, którzy przejeżdżali w pobliżu i natrafili na wypadek. Chwilę później na miejsce dotarli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyworach, którzy jechali do innej interwencji. Druhowie oraz funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Po przekazaniu informacji operatorowi numeru alarmowego 112 na miejsce skierowano kolejne służby. Do działań zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu oraz policję.

W wyniku zderzenia poszkodowany został 61-letni mężczyzna kierujący skuterem. Z obrażeniami ciała został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie otrzyma dalszą pomoc medyczną.

Samochodem osobowym kierował 81-letni mężczyzna. Na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli teren i prowadzą czynności mające na celu dokładne ustalenie przyczyn oraz przebiegu tego zdarzenia.

Dzięki szybkiej reakcji osób, które jako pierwsze pojawiły się przy wypadku, poszkodowany mógł otrzymać pomoc jeszcze przed przyjazdem profesjonalnych służb ratunkowych. To kolejny przykład, jak ważna jest szybka reakcja świadków oraz znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności – szczególnie w miejscach, gdzie spotykają się samochody, jednoślady i starsi uczestnicy ruchu.

927
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca hondy, którego zatrzymali do kontroli strzeleccy policjanci. Mężczyzna wpadł podczas

Wiadomości

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni kierujący Volkswagenem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Komisariatu

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Bierdzany, na trasie...

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:07 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym