Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Mochów (powiat prudnicki), gdzie mieszkaniec gminy Głogówek podpalił bele słomy na terenie jednej z posesji. Straty oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów, sprawca został zatrzymany już następnego dnia.
Do zdarzenia doszło w nocy z 20 kwietnia. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o pożarze balotów słomy na jednym z pól w Mochowie. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Głogówku. Po przybyciu policjanci zastali straż pożarną prowadzącą akcję gaśniczą.
Już wstępne ustalenia wskazywały, że doszło do celowego podpalenia. Funkcjonariusze przeprowadzili czynności dochodzeniowo-śledcze, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Jak ustalono, w czasie trwania oględzin miejsca zdarzenia sprawca próbował podpalić kolejną stertę słomy, jednak nie udało mu się rozniecić ognia.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił szybko ustalić tożsamość podejrzanego. Już następnego dnia policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Głogówek. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 gramów amfetaminy.
Mężczyzna odpowie teraz za podpalenie oraz posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
Policja apeluje o reagowanie na wszelkie przejawy wandalizmu i zgłaszanie podejrzanych zachowań, które mogą pomóc w zapobieganiu podobnym zdarzeniom.
Słowa kluczowe SEO: podpalenie Mochów, pożar słomy Prudnik, Głogówek podpalenie, policja Prudnik, zatrzymanie sprawcy podpalenia, amfetamina zatrzymanie, pożar pola Opolskie, wandalizm.
Źródło: KPP w Prudniku



555
























