Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Zagubiona seniorka odnaleziona na dworcu w Brzegu. Dzięki policjantom bezpiecznie wróciła do domu

Dzięki czujności dzielnicowych oraz współpracy ze Służbą Ochrony Kolei 75-letnia kobieta bezpiecznie wróciła do swojego domu.

Zagubiona seniorka odnaleziona na dworcu w Brzegu. Dzięki policjantom bezpiecznie wróciła do domu

Dzięki czujności dzielnicowych oraz współpracy ze Służbą Ochrony Kolei 75-letnia kobieta bezpiecznie wróciła do swojego domu. Seniorka została odnaleziona na dworcu kolejowym w Brzegu, gdzie była zdezorientowana i nie wiedziała, gdzie się znajduje.

Seniorka czekała na pociąg… będąc w innym mieście

Do zdarzenia doszło 21 marca około godziny 18:00. Do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu wpłynęło zgłoszenie od funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei o starszej kobiecie przebywającej na dworcu.

Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka od dłuższego czasu siedziała w jednym miejscu i sprawiała wrażenie zagubionej. Podczas rozmowy była zdezorientowana – twierdziła, że znajduje się we Wrocławiu i czeka na pociąg do domu.

Dzielnicowy rozpoznał kobietę

Na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych – mł. asp. Szymona Kaśkowa oraz sierż. Michała Kotwickiego. Policjanci przejęli opiekę nad seniorką od funkcjonariuszy SOK.

Kobieta nie była w stanie podać swoich danych, jednak mł. asp. Szymon Kaśków rozpoznał ją jako mieszkankę Brzegu z rejonu, w którym wcześniej pełnił służbę jako dzielnicowy.

Szczęśliwy powrót do domu

Policjanci zaopiekowali się 75-latką i odwieźli ją do miejsca zamieszkania. Na miejscu zastali zaniepokojonego męża kobiety, który od dłuższego czasu jej szukał.

Jak relacjonował, seniorka wyszła z mieszkania pod jego nieobecność w pokoju i nie wróciła.

Rola dzielnicowych w codziennej służbie

To zdarzenie pokazuje, jak ważną rolę pełnią dzielnicowi, których codzienna praca opiera się na bliskim kontakcie ze społecznością lokalną. Dzięki znajomości mieszkańców oraz empatii są w stanie skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.

Trwa plebiscyt #DzielnicaBEZstrachu

Warto przypomnieć, że do 16 kwietnia 2026 roku trwa ogólnopolski plebiscyt na #SuperDzielnicowego 2026, organizowany w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu.

Celem inicjatywy jest promowanie bezpieczeństwa oraz współpracy mieszkańców z dzielnicowymi. Każdy może oddać głos na swojego ulubionego policjanta.

Źródło: KPP w Brzegu

2159
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek, 25 czerwca, o godzinie 02:35 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 dotyczące

Wiadomości

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina kierowcom o ważnych zmianach w przepisach ruchu drogowego, które weszły

Z ostatniej chwili

We wtorek, 24 czerwca, o godzinie 15:58 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym

Wiadomości

Miniony weekend był wyjątkowo pracowity dla policjantów z powiatu nyskiego. Funkcjonariusze zatrzymali aż czterech kierujących,