Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Nie ma zgody na niebezpieczne zachowania na drodze

W trakcie przerwy świątecznej odbył się zlot motoryzacyjny pn. „Moto Pasterka”. Policjanci sprawdzali czy jego uczestnicy nie naruszają…

Nie ma zgody na niebezpieczne zachowania na drodze

W trakcie przerwy świątecznej odbył się zlot motoryzacyjny pn. „Moto Pasterka”. Policjanci sprawdzali czy jego uczestnicy nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Reagowaliśmy na możliwe wykroczenia drogowe, takie jak poruszanie się z nadmierna prędkością czy generowanie zbyt dużego hałasu przez układy wydechowe.

W trakcie działań policjanci ujawnili blisko 50 wykroczeń, skontrolowali 75 pojazdów i przeprowadzili ponad 250 kontroli stanu trzeźwości.

Podczas świątecznej przerwy nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat opolski czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji.

Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach z wideo rejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców.

Wszystko po to, aby ten szczególny czas w roku niósł ze sobą tylko dobre przeżycia.

Wigilia to również działania policjantów ruchu drogowego w związku z odbywającym się w tym czasie zlocie fanów motoryzacji pn. „Moto pasterka”. Policjanci sprawdzali, czy jej uczestnicy nie naruszają przepisów ruchu drogowego.

W trakcie wieczornych działań funkcjonariusze ujawnili blisko 50 wykroczeń, w tym 19 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Skontrolowali 75 pojazdów oraz wylegitymowali ponad 80 osób. Policjanci zatrzymali 2 kierującym uprawnienia i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, w tym 2 za wskazania sonometru, czyli urządzenia pokazującego natężenie dźwięku wydawanego przez układ wydechowy.

Działania te to również kontrola trzeźwości kierujących.

Na ponad 250 badań, jeden kierowca okazał się nietrzeźwy.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Opolu kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i przestrzegania prawa na drogach naszego regionu. 

Chcemy zapewnić mieszkańcom naszego miasta i okolic bezpieczne i spokojne drogi, gdzie każdy porusza się z poszanowaniem przepisów drogowych.

Źródło: KMP Opole

1826
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 14:21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego

Wiadomości

Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe holowanie pojazdu oraz kierowanie samochodem przez osobę bez wymaganych

Kultura

Znamy zwycięzców XI Konkursu „Klasyka Żywa”! Uroczysty finał Konkursu odbył się w podczas 50. Opolskich Konfrontacji Teatralnych w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Łączna suma nagród...

Wiadomości

Policjanci z brzeskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z innych jednostek przeprowadzili działania pod nazwą