Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pędził motocyklem przez miasto z prędkością 141 km/h – 21-latek stracił prawo jazdy.

Kierujący motocyklem pędził przez miasto z prędkością, jaka dozwolona jest wyłącznie na autostradzie.

Pędził motocyklem przez miasto z prędkością 141 km/h - 21-latek stracił prawo jazdy

Kierujący motocyklem pędził przez miasto z prędkością, jaka dozwolona jest wyłącznie na autostradzie.

Młody kierowca przekroczył w ten sposób dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 70 km/h. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki już po chwili zatrzymali motocyklistę do kontroli. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany wysokim mandatem. Policjanci apelują o rozsadek i rozwagę na drodze, zwłaszcza podczas długiego majowego weekendu.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zauważyli na Al. A. Krajowej jadącego z nadmierną prędkością motocyklistę. Mężczyzna zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h pędził z prędkością 141 km/h.

Kierujący jednośladem został zatrzymany do kontroli drogowej. 21-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Utrata prawa jazdy i wysoki mandat to nie jedyne konsekwencje, jakie może za sobą pociągnąć jazda z nadmierną prędkością. Takie zachowanie na drodze stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu.

Trwa długi majowy weekend. Na drogach jest zdecydowanie więcej policyjnych patroli, które dbają o bezpieczeństwo podróżujących. Drodzy kierowcy, przypominamy, że droga to nie tor wyścigowy, a dla piratów drogowych nie ma żadnej taryfy ulgowej.

Piękna pogoda sprzyja również miłośnikom jednośladów, których jest coraz więcej na opolskich drogach. Dlatego pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania i wzajemnym szacunku. Kierując pojazdem przestrzegajmy obowiązujących przepisów i zachowajmy rozsądek. Kierowcom jednośladów przypominamy o zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami oraz sygnalizowaniu planowanych manewrów przy użyciu kierunkowskazów.

Źródło KPP w Kędzierzynie Koźlu

1837
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że nad Jezioro Nyskie i Jezioro Otmuchowskie każdego dnia przybywają tłumy

Wiadomości

Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyła 8. edycja ogólnopolskiego projektu „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2026”,

Wiadomości

63-letni kierujący skuterem odpowie przed sądem po tym, jak zignorował sygnalizację świetlną, nie zatrzymał się do

Z ostatniej chwili

W piątek, 26 czerwca, o godzinie 18:14 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym