Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

55-latek, kierujący BMW, stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, czy wysoka grzywna, ale przede wszystkim zagrożenie dla

Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, czy wysoka grzywna, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi.

Dla kierowców, którzy za nic mają przestrzeganie przepisów drogowych nie ma taryfy ulgowej. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu oleskiego, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością ponad 100 km/h. 55-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości otrzymał mandat, punkty karne oraz stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W sobotę (17 sierpnia) około godz. 12.15 w miejscowości Kolonia Biskupska na ulicy oleskiej, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej SUV-a bmw, który w terenie zbudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 107 km/h. Zarejestrowana przez policjantów jazda z nadmierną prędkością miała miejsce między innymi w rejonie skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

Kierujący za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych, otrzymał też 13 punktów karnych, a przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł usiąść za kierownicą samochodu.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu!

Źródło KPP w Oleśnie

1864
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek, 22 czerwca, o godzinie 14:21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego

Wiadomości

Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe holowanie pojazdu oraz kierowanie samochodem przez osobę bez wymaganych

Wiadomości

Policjanci z brzeskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z innych jednostek przeprowadzili działania pod nazwą

Wiadomości

Czujność sąsiadów oraz szybka reakcja służb zapobiegły tragedii w jednym z mieszkań w Zdzieszowicach.