Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

48-latek jadący dostawczakiem nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Miał blisko 3 promile.

Do 5 lat więzienia grozi 48-letniemu mieszkańcowi Grodkowa, który kierował dostawczym fiatem pod wpływem alkoholu i nie zatrzymał

48-latek jadący dostawczakiem nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Miał blisko 3 promile.

Do 5 lat więzienia grozi 48-letniemu mieszkańcowi Grodkowa, który kierował dostawczym fiatem pod wpływem alkoholu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Mężczyzna po zatrzymaniu został przebadany na zawartość alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu. Teraz 48-latkowi poza kara więzienia grozi jeszcze wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

21 maja, tuż po godzinie 1:00 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odebrał zgłoszenie, że po jednej z ulic Grodkowa ma się poruszać nietrzeźwy kierowca.

We wskazane miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Grodkowie. Na ul. Krakowskiej zauważyli opisany pojazd i podjęli próbę jego zatrzymania. Jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci wykorzystali moment, w którym pojazd zwolnił. Podbiegli do samochodu i obezwładnili kierowcę. Badanie alkomatem pokazało, że 48-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Źródło KPP w Brzegu

1176
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 3 czerwca o godz. 16:20 na drodze wojewódzkiej nr 463 w Staniszczach Małych doszło do wypadku.

Z ostatniej chwili

W piątek 2 czerwca o godzinie 14:40 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK45 na trasie Opole-Kluczbork w miejscowości

Z ostatniej chwili

W piątek 2 czerwca po godzinie 15:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze w centrum Niemodlina.

Z ostatniej chwili

W czwartek 1 czerwca o godzinie 17.33 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Rudzińcu.