Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

18. edycja Opolskiego Festiwalu Skoków w Opolu.(Zdjęcia)

W niedzielę 26.05.2024r na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyło się święto lekkoatletyki.

muzyka zabawa kibice zawodnicy skoki Opole sport

W niedzielę 26.05.2024r na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyło się święto lekkoatletyki.

Do miasta zjechali się sportowcy z całego świata, by rywalizować w 18. edycji Opolskiego Festiwalu Skoków.

Impreza odbyła się w ramach World Athletics Continental Tour Bronze, co przyciągnęło do Opola zawodników z różnych zakątków globu świata.

Najlepszą zawodniczką w konkursie skoku wzwyż kobiet okazała się Maria Żodzik z KS Podlasie Białystok. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza w pierwszych próbach zaliczyła wysokości 1.78, 1.82, 1.86 oraz 1.90. Później trzykrotnie bez sukcesu atakowała 1.93. Drugie miejsce zajęła Greczynka Tatiana Gusin z wynikiem 1.86, a trzecie miejsce wśród Polek zdobyła Paulina Borys, która skoczyła 1.82.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Norbert Kobielski z MKS Inowrocław. Zawodnik rozpoczął od pokonania w pierwszym skoku wysokości 2.13, a następnie bez problemu zaliczał 2.17, 2.20, 2.23 oraz 2.26. Na koniec zmierzył się z poprzeczką na wysokości 2.30, ale tym razem się nie udało.
Organizatorem imprezy był Janusz Trzepizur, olimpijczyk z Moskwy.
Zawsze przyjeżdżam tu z wielką przyjemnością-dodał Władysław Kozakiewicz, złoty medalista igrzysk w Moskwie w skoku o tyczce, który również obecny był na wydarzeniu.

489
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek o godzinie 15:40, służby ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112,o zdarzeniu na kąpielisku Bolko w Opolu.

Z ostatniej chwili

W piątek 21 czerwca w auli szkolnej PLO nr 5 na ulicy Kościuszki w Opolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Z ostatniej chwili

W piątek 21 czerwca o godzinie 11:44, służby ratunkowe zostały powiadomione przez operatora nr alarmowego 112,o zdarzeniu na ulicy ...

Z ostatniej chwili

W czwartek 20 czerwca przed godziną 20:00, Pogotowie Ratunkowe otrzymało zgłoszenie o mężczyźnie, którzy leżał na boisku szkolnym i ma silne ...