Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wzmożone kontrole stanu technicznego pojazdów przez inspektorów z WITD.

W dniu 20.02 br. inspektorzy z WITD w Opolu przeprowadzili na terenie województwa opolskiego wzmożone, ukierunkowane działania kontrolne

Wzmożone kontrole stanu technicznego pojazdów przez inspektorów z WITD.

W dniu 20.02 br. inspektorzy z WITD w Opolu przeprowadzili na terenie województwa opolskiego wzmożone, ukierunkowane działania kontrolne stanu technicznego pojazdów.

W ramach przeprowadzanych działań wykorzystana została również „Mobilna Jednostka Diagnostyczna”, wyposażona w specjalistyczne urządzenia umożliwiające przeprowadzenie inspektorom szczegółowych kontroli technicznych. Inspektorzy skontrolowali 65 pojazdów. Najczęstszą przyczyną był zły stan ogumienia (uszkodzone lub nadmiernie zużyte opony), wycieki płynów eksploatacyjnych innych niż woda oraz pęknięta tarcza hamulcowa. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami na kierowców nałożonych zostało 5 mandatów karnych oraz wszczęto 6 postępowań administracyjnych w sprawie nałożenia kary pieniężnej za ujawnione naruszenia przepisów. Inspektorzy zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych za m.in. wycieki płynów, nieszczelny układ wydechowy, widoczne nadmierne zużycie tarczy, uszkodzone lub nadmiernie zużyte opony i pękniętą tarczę hamulcową.

Źródło WITD Opole

528
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Kierowcy, wybierający się do Jesenika lub dalej czeską drogą krajową I 44 z Głuchołaz na południe, powinni poszukać innej trasy.

Z ostatniej chwili

We wtorek 21 lutego o godzinie 18:57 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 11, w pobliżu miejscowości Gotartów.

Wiadomości

Opolscy inspektorzy transportu drogowego uniemożliwili wyjazd z Polski przewoźnikowi, który bez wymaganego zezwolenia wykonywał

Wiadomości

Przewóz materiału niebezpiecznego w sztukach przesyłki bez wymaganego oznakowania ujawniła przeprowadzona w ubiegły piątek, tj. 25.01 br. na