Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała kuriera przewożącego ludzi.

Dzięki współpracy służb zatrzymano kuriera i udaremniono próbę przewiezienia 9 nielegalnych migrantów.

Straż Graniczna zatrzymała kuriera przewożącego ludzi.

Dzięki współpracy służb zatrzymano kuriera i udaremniono próbę przewiezienia 9 nielegalnych migrantów.

Tuż po północy z 3 na 4 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu otrzymali informację od dyżurnego z Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu o 9 obcokrajowcach ujawnionych w przestrzeni ładunkowej samochodu typu bus.

Do zdarzenia doszło w rejonie MOP Młyński Staw na autostradzie A4. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu ustalili, że cudzoziemcy (wśród których było 6 mężczyzn, 2 kobiety i 1 dziecko w wieku 11 lat) nie posiadają żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP i przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie. Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii. Pojazdem kierował obywatel Niderlandów. Mężczyzna próbował przewieźć nielegalnych migrantów do Niemiec. Wszyscy zostali zatrzymani i przy wsparciu policjantów z KMP w Opolu przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Opolu, gdzie prowadzono z nimi dalsze czynności.

Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy RP wbrew przepisom, przy użyciu podstępu. Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. W niedzielę (5 marca) Syryjczycy zostali przekazani słowackim służbom w ramach umowy o readmisji.

Natomiast kierowcy został przedstawiony zarzut zorganizowania przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom dziewięciu cudzoziemcom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Opolu wobec kierowcy – obywatela Niderlandów zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Źródło Straż Graniczna

1092
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany