Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Rozsądnie, ostrożnie i z szacunkiem – odpowiedzialny motocyklista.(Wideo)

Wakacyjne, słoneczne dni zachęcają motocyklistów do wyruszenia w trasy. Aby jednak każda podróż była bezpieczna, konieczne jest

Rozsądnie, ostrożnie i z szacunkiem - odpowiedzialny motocyklista.(Wideo)

Wakacyjne, słoneczne dni zachęcają motocyklistów do wyruszenia w trasy. Aby jednak każda podróż była bezpieczna, konieczne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Odpowiednia do ograniczeń i warunków prędkość, czytelne sygnalizowanie manewrów, zasada ograniczonego zaufania oraz wzajemny szacunek na drodze są tutaj kluczowe. Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy, a popełnione błędy mogą okazać się katastrofalne.

Latem coraz więcej osób przesiada się z samochodów na motocykle. Niestety, sezon motocyklowy to również czas, kiedy zwiększa się ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

Ludzi o zamiłowaniach do motocykli jest coraz więcej. Rośnie też ich liczba na drogach. Motocykliści często zwracają uwagę, jak ważne jest zwykłe spoglądanie w lusterka podczas jazdy samochodem. Gdy kierowcy zaniechają tego obowiązku, może się to skończyć tragicznie dla prowadzących jednoślady.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów, a także zachowanie wzajemnego szacunku na drodze. Życzliwość, uprzejmość oraz ostrożność to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno jednośladów jak i samochodów.

Przypominamy!

Motocyklisto:

dostosuj prędkość do ograniczeń, warunków oraz natężenia ruchu,
zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru,
obserwuj drogę i zachowania jej użytkowników, patrz w lusterka,
pamiętaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu,
przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, uważaj na pieszych.
Kierowco samochodu:

zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać,
patrz w lusterka – pamiętaj o martwych polach, szczególnie przy zmianie pasa. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu,
obserwuj drogę,
dawaj motocyklistom przestrzeń do zmiany pasa ruchu i odpowiednio wcześnie sygnalizuj manewr, jaki planujesz wykonać,
obserwuj drogę, patrz w lusterka – w tym przypadku, te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie.

Źródło KWP w Opolu

789
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele do 25 września o godzinie 12:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na remontowanym odcinku autostrady A4.

Wiadomości

Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w kryptowaluty. Nie ulegajmy wizjom szybkiego i dużego zysku.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.