Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Pracownicy jednej z firm w miejscowości Skarbimierza-Osiedle zostali zatrzymani za kradzież nowych europalet.(Zdjęcia)

Kilkadziesiąt tysięcy złotych mogą wynieść straty spowodowane działaniem kilku pracowników jednej z firm funkcjonującej na terenie

Pracownicy jednej z firm w miejscowości Skarbimierza-Osiedle zostali zatrzymani za kradzież nowych europalet.(Zdjęcia)

Kilkadziesiąt tysięcy złotych mogą wynieść straty spowodowane działaniem kilku pracowników jednej z firm funkcjonującej na terenie Skarbimierza-Osiedle.

Grupa mężczyzn systematycznie kradła ze swojego zakładu pracy nowe europalety. Złodzieje zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a jednym z nich okazał się być działacz społeczny z gminy Skarbimierz.
O sprawie zuchwałych kradzieży powiadomili naszą redakcję przedstawiciele poszkodowanej firmy. Aby negatywny wizerunek nie rzucał cienia podejrzeń na pozostałych pracowników, zdecydowaliśmy się nie ujawniać nazwy poszkodowanej spółki. Według uzyskanych informacji sprawa została już zgłoszona do prokuratury.

„Sygnały o wynoszeniu europalet z naszej fabryki docierały do nas już wcześniej i postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie. Przeglądnęliśmy zapisy monitoringu z ostatniego miesiąca i zobaczyliśmy, że grupa pracowników regularnie przygotowuje przy wyjściach ewakuacyjnych nowe palety, a następnie wywozi je prywatnymi samochodami. To wyglądało jak zorganizowana szajka kierowana głównie przez jednego, znanego nam dobrze pracownika, bo nasza firma często wspierała jego prywatne akcje społeczne. Tym bardziej jest to dla nas przykra sytuacja, ale musieliśmy podjąć interwencję. Z poniedziałku na wtorek (27-28 czerwca), na nocnej zmianie postanowiliśmy zostać w pracy i złapać złodziei na gorącym uczynku” – mówi nam osoba ze stanowiska kierowniczego w fabryce.
Z przedstawionej relacji wynika, że złodzieje wywozili za jednym razem 6 europalet, a jednego dnia potrafili „zaliczyć” 3 kursy.

„Działali na tyle bezczelnie, że kradli te palety bezpośrednio z doku załadunkowego magazynu. Wpuszczali na teren fabryki nawet pracownika, który danego dnia miał wolne i w ogóle nie miał prawa przebywać w zakładzie. Obecnie ustalamy cały nasz bilans europalet, bo mamy podejrzenia, że ten proceder trwał przynajmniej kilka miesięcy, jeśli nie dłużej, a wtedy straty wyniosą kilkadziesiąt tysięcy złotych” – mówi przedstawiciel fabryki.
Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję, a złodzieje zostali przyłapani na gorącym uczynku. Na razie zostali ukarani jedynie mandatem karnym, ale to dopiero początek ich kłopotów.

„Potwierdzam, że w nocy z poniedziałku na wtorek otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży palet na terenie jednego z zakładów pracy w Skarbimierzu-Osiedle. Sprawcy zostali ukarani mandatem, a poszkodowany został pouczony o możliwości złożenia na komendzie zawiadomienia o przestępstwie” – wyjaśnia asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że zarząd spółki podjął decyzję o zawiadomieniu Prokuratury Rejonowej w Brzegu.

Źródło i foto www.brzeg24.pl

1687
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie, poszukują Tomasza Browarskiego.

Wiadomości

Dzień od zgłoszenia kradzieży pojazdu, policjanci odzyskali skradzionego volkswagena. Ich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie 29-latka, który usłyszał łącznie 19 zarzutów.

Wiadomości

Policjanci z Krapkowic otrzymali kilka zgłoszeń, z których wynikało, że w jednym z samochodów stojących na parkingu w Mosznej, znajduje się

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (18.08), około godz. 8:45 na drodze wojewódzkiej 403 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki.