Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Policjanci rozwiązali sprawę śmierci mieszkańca gminy Grodków.(Wideo)

Wracamy do sprawy tajemniczego zaginięcia mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna zniknął jesienią 2019 roku. Sprawa zaniepokoiła mieszkańców

Policjanci rozwiązali sprawę śmierci mieszkańca gminy Grodków.

Wracamy do sprawy tajemniczego zaginięcia mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna zniknął jesienią 2019 roku. Sprawa zaniepokoiła mieszkańców, tym bardziej, że wyłączony był też jego telefon, z którego korzystał na co dzień.

Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że całe zdarzenie miało tragiczny finał.
Przypomnijmy, że 59-letni mieszkaniec Wierzbnej w gm. Grodków zaginął w październiku 2019 roku. Media opublikowały wizerunek mężczyzny wraz z komunikatem brzeskiej komendy policji. Po blisko trzech latach, na terenie lasu w sąsiadującej gminie Przeworno w powiecie strzelińskim odnaleziono szczątki ciała poszukiwanego.

„Przełom nastąpił pod koniec lipca 2022 roku, kiedy mieszkaniec powiatu strzelińskiego zawiadomił funkcjonariuszy, że w kompleksie leśnym w gminie Przeworno ujawnił najprawdopodobniej ludzkie szczątki. Policjanci, którzy przybyli we wskazany w zgłoszeniu rejon, potwierdzili makabryczne znalezisko. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratury wykonano oględziny, a ujawnione szczątki na późniejszym etapie poddano wnikliwej analizie w zakładzie medycyny sądowej. Zgromadzony materiał dowodowy wraz z wieloaspektowymi działaniami śledczych pozwoliły powiązać ujawnione szczątki oraz pozostawiony na miejscu zdarzenia materiał biologiczny i ślady kryminalistyczne, ze sprawą zaginionego blisko 3 lata wcześniej mężczyzny” – informuje asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
Wersje zdarzenia przyjmowane przez śledczych na podstawie szczegółowej analizy zgromadzonego materiału dowodowego, doprowadziły funkcjonariuszy w kierunku podejrzeń, że za zniknięciem stoi trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu brzeskiego. Kilka dni temu, dolnośląscy policjanci weszli do domów podejrzewanych mężczyzn.

„Zaskoczeni wizytą mundurowych mężczyźni nie stawiali oporu, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jednocześnie w miejscu zamieszkania zaginionego specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu wykonali czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczyli kolejne ślady kryminalistyczne. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, zatrzymani 49, 35 oraz 19–latek usłyszeli zarzut zabójstwa, za co zgodnie z art. 148 Kodeksu karnego grozi im kara pozbawienia wolności do 25 lat. Wobec całej trójki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu” – wyjaśnia mł. asp. Przemysław Ratajczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Do sprawy została zatrzymana również 40–letnia kobieta, która usłyszała zarzuty składania fałszywych zeznań w prowadzonym uprzednio postępowaniu. Odpowie ona również za to, że znając okoliczności śmierci mężczyzny, zataiła prawdę o jego zaginięciu. Decyzją sądu została objęta dozorem policji.

Źródło www.brzeg24.pl Foto Policja Wrocław

3628
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia po godzinie 9:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na wysokości Sosnówki w kierunku

Z ostatniej chwili

W środę 7 grudnia w godzinach wieczornych do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska

Wiadomości

Kierowca opla wyprzedzał nieoznakowany radiowóz drogówki na przejściu dla pieszych w Jemielnicy.

Wiadomości

Młody kierowca wyprzedził nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 18-latka, który miał