Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Na drogach coraz więcej motocykli – policja apeluje o rozwagę.

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Na drogach coraz więcej motocykli – policja apeluje o rozwagę.

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

W związku z tym, niestety, dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Dlatego chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominamy kilka porad, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko motocyklistom ale i wszystkim użytkownikom dróg.

Piękna pogoda sprzyja motocyklistom, którzy coraz liczniej pojawiają się na naszych drogach, dlatego jak co roku, przypominamy o ostrożności. Jednak nasz apel kierujemy nie tylko do motocyklistów, ale także do kierowców innych pojazdów.

Przypominamy! Kierowco – motocyklisto używaj kierunkowskazów i patrz w lusterka.

Niektórzy motocykliści rzadko kiedy używają kierunkowskazów, co jest dużym lekceważeniem wobec kierowców samochodów, ale też i pozostałych użytkowników jednośladów. To samo dotyczy kwestii lusterek wstecznych – są po to, aby mieć świadomość, co dzieje się za nami. Przecież my też możemy blokować szybsze pojazdy, np. karetkę pogotowia.

Wszyscy powinniśmy przewidywać sytuacje na drodze. Mniejsze gabaryty i lepsze przyspieszenia to duża zaleta jednośladów, ale też i pewny mankament. Właśnie dlatego, że motocykl jest mniejszy, inni użytkownicy dróg mogą go przeoczyć. Dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać ruchy jadących przed nami pojazdów.

Zadbajmy też o to, aby być widocznym. W ciągu dnia jaskrawy kolor znacznie poprawia widoczność użytkowników jednośladów i może uchronić nas od zdarzenia drogowego.Fluorescencyjne wstawki w kurtce, spodniach, czy na butach sprawią, że zostaniesz szybciej zauważony na drodze. Uważajmy na pieszych. Przepuszczajmy na pasach przechodniów, pokażmy wszystkim, że motocykliści potrafią się zachować kulturalnie.

Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. A przecież bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu, dlatego…

Kierowco samochodu pamiętaj!

Motocyklista może pojawić się obok twojego pojazdu znacznie szybciej niż inny samochód. Dlatego jeżeli nie będziesz patrzył w lusterka na reakcję może być za późno. Na drogach jeździ wielu młodych motocyklistów, którzy często przeceniają swoje możliwości. Wielu kierujących samochodami w trakcie zmiany pasa lub włączania się do ruchu wymusza na motocykliście gwałtowne reakcje, które często kończą się wywróceniem motocykla.

Źródło KPP Krapkowice Foto z naszego Archiwum www.prostozopolskiego.pl

849
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.