Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

16-latek kierował pojazdem, bo jego ojcu cofnięto uprawnienia.

Policjanci często współpracują z innymi służbami, instytucjami czy urzędami. Tym razem Służba Celno-Skarbowa zwróciła się o pomoc do

16-latek kierował pojazdem, bo jego ojcu cofnięto uprawnienia.

Policjanci często współpracują z innymi służbami, instytucjami czy urzędami. Tym razem Służba Celno-Skarbowa zwróciła się o pomoc do krapkowickich policjantów o sprawdzenie osób zatrzymanych do kontroli drogowej.

Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-latek, a na fotelu pasażera siedział jego ojciec, któremu ponad 10 lat temu cofnięto uprawnienia. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Policjanci ruchu drogowego krapkowickiej komendy zostali zadysponowani na Drogę Krajową 45, gdzie funkcjonariusze służby celno-skarbowej zatrzymali do kontroli busa. Nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że osoba za kierownicą opla wydała się zbyt młoda aby mogła kierować tego typu pojazdem.

Policjanci korzystając z systemu dowiedli, że kierujący to 16-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który nigdy nie posiadał prawa jazdy z uwagi na swój młody wiek. Jakby tego było mało na fotelu pasażera siedział 44-latek, ojciec 16-latka. Jemu z kolei ponad 10 lat temu cofnięto uprawnienia. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że zdaje sobie sprawę z tego, że syn jest niepełnoletni i nie posiada prawa jazdy. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Źródło KPP Krapkowice Foto ilustracyjne

1182
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło

Z ostatniej chwili

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego