Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Złodziej nie ma wakacji

Wakacje, dobra pogoda i czas urlopów, sprzyja wyjazdom. Podczas naszej nieobecności wszystko staje się idealnym łupem dla potencjalnego

złodzieje policja wakacje piwnica rower zatrzymani

Wakacje, dobra pogoda i czas urlopów, sprzyja wyjazdom. Podczas naszej nieobecności wszystko staje się idealnym łupem dla potencjalnego złodzieja.

Tylko podczas ostatniej doby otrzymaliśmy dwa zgłoszenia, gdzie skradziono motorower oraz usiłowano włamać się do pomieszczenia magazynowego.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, by poświęcić więcej czasu również na odpowiednie zabezpieczenie mienia. Podczas gdy my, będziemy korzystać z wakacyjnych promieni słonecznych z dala od miejsca zamieszkania, ktoś może wykorzystać nasze rozkojarzenie i ograbić nas z całego dorobku życia. Wakacje, to czas kiedy dochodzi do większej niż zwykle ilości włamań oraz kradzieży mienia. Wyjeżdżając z dala od domu, zawsze możemy poprosić swojego zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na naszą posesję, bądź członka rodziny.

Wybierając się na piesze wycieczki w obcych dla nas miejscach, również starajmy się ograniczyć rzeczy, które ze sobą zabieramy. Pamiętajmy, by przed taką wyprawą zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy – nigdy nie wiemy kiedy możemy potrzebować z niego skorzystać. Nosząc dokumenty przy sobie nie zapominajmy o tym, żeby nie umieszczać ich w tylnych kieszeniach odzieży. Nośmy je w taki sposób, byśmy zawsze mieli je na oku. Zaabsorbowani widokami oraz niespotykanymi miejscami nie zostawiajmy pod żadnym pozorem plecaków oraz portfeli np. na murkach czy stolikach restauracji.

Tylko podczas ostatniej doby do głubczyckich policjantów wpłynęły dwa zgłoszenia które dotyczyły kradzieży. Pierwsze wpłynęło w nocy z wtorku na środę, tam mężczyzna został schwytany przez właściciela nim zdążył ukraść przedmioty z pomieszczenia magazynowego. Drugie zgłoszenia napłynęło w środę rano. Właściciel zauważył, że sprzed jego domu skradziony został motorower.

Źródło Głubczyce Foto Archiwum

508
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie, poszukują Tomasza Browarskiego.

Wiadomości

Dzień od zgłoszenia kradzieży pojazdu, policjanci odzyskali skradzionego volkswagena. Ich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie 29-latka, który usłyszał łącznie 19 zarzutów.

Wiadomości

Policjanci z Krapkowic otrzymali kilka zgłoszeń, z których wynikało, że w jednym z samochodów stojących na parkingu w Mosznej, znajduje się

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (18.08), około godz. 8:45 na drodze wojewódzkiej 403 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki.