Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Zaatakował nożem mężczyznę bawiącego się na Oktoberfeście w Biadaczu. Mateusz R. usłyszał wyrok.

Sprawca i ofiara podczas imprezy trącili się ramionami. To rozwścieczyło Mateusza R.

Zaatakowanie nożem mężczyzny bawiącego się na Oktoberfeście. Mateusza R. usłyszał wyrok.

Sprawca i ofiara podczas imprezy trącili się ramionami. To rozwścieczyło Mateusza R. Niewiele brakowało, by święto piwa w podopolskiej wiosce zakończyło się tragicznie.

Do zdarzenia doszło 15 września 2019 roku w Biadaczu (gmina Łubniany). Trzydziestoletni wówczas Mateusz R. bawił się na Oktoberfeście.
W pewnym momencie, jak wynika z akt śledztwa, oskarżony i jego późniejsza ofiara trącili się ramionami. Doszło do sprzeczki. Mateusz R., już po wyjściu z festynu, miał zadać 27-latkowi, z którym się pokłócił, cios nożem kuchennym w prawą część tułowia.
Zaatakowany przyszedł po pomoc do namiotu, gdzie trwała zabawa. Na miejsce wezwano karetkę, a policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy, bo ten zniknął z miejsca zdarzenia.27-latek przeżył atak, ale obrażenia były na tyle poważne, że zagrażały jego życiu, a finalnie doprowadziły do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ofiara miała m.in. uszkodzoną wątrobę.
Proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Opolu. W środę (3.02) Mateusz R. został uznany winnym spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i skazany na 5 lat więzienia.
Pobyt za kratkami to niejedyna dolegliwość, z jaką musi się liczyć. 32-latek ma też zapłacić pokrzywdzonemu 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.
Wyrok jest nieprawomocny, a to oznacza, że zarówno prokurator, jak i Mateusz R. mogą się od niego odwołać. Źródło Nto.pl Foto www.prostozopolskiego.pl

3067
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kryminalni z drugiego komisariatu w Opolu zatrzymali podejrzanych o kradzieże w jednej z opolskich drogerii. Ich łupem padły elektroniczne

Wiadomości

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze krajowej nr 45. Tam, 72-letni kierowca fiata wyprzedzając „na trzeciego” niemal zderzył się z jadącą

Wiadomości

Namysłowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców nie posiadających uprawnień do pro-wadzenia pojazdów.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie