Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Za nami półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce

Zakończył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet.

Zakończył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. W zawodach organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zwyciężyła ekipa WSZiA Opole, pokonując w finale Uniwersytet Ekonomiczny Katowice 2:0 (25:19, 25:14). Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczy z Politechniki Śląskiej Gliwice.

W zawodach uczestniczyły jeszcze dwa inne opolskie zespoły – Politechnika Opolska i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. Politechnice przypadło ostatnie 14 miejsce, PWSZ zakończyła na 7 pozycji. Po raz kolejny zabrakło w stawce Uniwersytetu Opolskiego, który jeszcze niedawno uchodził za najmocniejszy akademicki zespół w kraju.

W dniach 4-6 maja w Opolu rozegrane zostały półfinały męskie. W nich również triumfowała reprezentacja Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Drugie miejsce przypadło Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu Katowice, a trzecie Uniwersytetowi Ekonomicznemu Katowice. Gospodarz – Politechnika Opolska, zajął dopiero siódmą lokatę. Na 13 miejscu rywalizację zakończył Uniwersytet Opolski.

Zdjęcie: AZS UP Wrocław

288
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Kluby siatkarskie kończą kompletowanie składów na sezon 2021/22

Sport

Mitchel Stahl jest trzecim środkowym bloku, który związał się

Sport

We włoskim Rimini trwa Liga Narodów siatkarzy.

Sport

Urodzony w Olsztynie Patryk Szwaradzki związał się kontraktem