Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wyprzedzał na pasach – okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu.49-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Strzelecka drogówka zauważyła kierowcę volkswagena, który wyprzedzał pojazd na przejściu dla pieszych.

Wyprzedzał na pasach - okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu.49-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Strzelecka drogówka zauważyła kierowcę volkswagena, który wyprzedzał pojazd na przejściu dla pieszych.

Dodatkowo nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej. W trakcie kontroli drogowej policjanci sprawdzili stan trzeźwości 49-latka. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 0,5 promila w organizmie mężczyzny. Kierowcy volkswagena zatrzymano prawo jazdy, za swoje czyny odpowie przed strzeleckim sądem.

31 lipca, strzelecka drogówka przeprowadzała kontrole na drogach w gminie Zawadzkie. W trakcie patrolu mundurowi zauważyli dostawczego volkswagena, który wyprzedzał inny samochód na przejściu dla pieszych. Dodatkowo, kierowca nie zastosował się do znaku poziomego P4, czyli linii podwójnej ciągłej. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Jak ustalono, za kierownicą volkswagena siedział 49-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. W trakcie kontroli sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,5 promila w jego organizmie.

49-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia drogowe oraz jazdę pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu mężczyzna odpowie przed strzeleckim sądem.

Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Kierujący pod wpływem alkoholu stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu!

Źródło KPP Strzelce Opolskie

709
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie, poszukują Tomasza Browarskiego.

Wiadomości

Dzień od zgłoszenia kradzieży pojazdu, policjanci odzyskali skradzionego volkswagena. Ich ustalenia pozwoliły na zatrzymanie 29-latka, który usłyszał łącznie 19 zarzutów.

Wiadomości

Policjanci z Krapkowic otrzymali kilka zgłoszeń, z których wynikało, że w jednym z samochodów stojących na parkingu w Mosznej, znajduje się

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (18.08), około godz. 8:45 na drodze wojewódzkiej 403 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki.