Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

W terenie zabudowanym jechali za szybko – stracili uprawnienia na 3 miesiące.

Zbyt szybka jazda jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

W terenie zabudowanym jechali za szybko - stracili uprawnienia na 3 miesiące

Zbyt szybka jazda jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego dla kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących norm, nie ma taryfy ulgowej. Przekonało się o tym dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h.


W minionych dniach policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Pierwszy z nich to 55-letnia właścicielka toyoty. Kobieta w Czepielowicach, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 40 km/h jechała 110 km/h. Kierująca dozwoloną prędkość przekroczył o 70 km. Natomiast drugi z kierowców to 36-latek, który jechał fordem. Mężczyzna w Kościerzycach jechał 114 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 64 km/h.

Oboje stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarania wysokimi mandatami i na ich konto wpłynęło po 10 pkt karnych.

Sezon urlopowy w pełni, dobre warunki drogowe sprzyjają komfortowi podróży. Jednak to nie zwalniają nas z ostrożności i stosowania się do przepisów drogowych. Prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego zanim naciśniesz nogę na gaz pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.

1516
1 Comment

1 Comment

  1. ADS

    30 lipca, 2021 at 13:25

    Jakie 40? Ludzie, co to za dziennikarstwo..

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Około godziny 17:00 na opolskim odcinku autostrady A4, na 239 kilometrze

Z ostatniej chwili

O godzinie 12:10 na ul. Budowlanych w Opolu jeden z przechodniów zauważył, jak

Z ostatniej chwili

Dziś (17.09) około godziny 5:00 służby zostały poinformowane o wypadku ciężarówki na drodze krajowej 43 w Dalachowie w gminie Rudniki.

Wiadomości

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk uczestniczył w