Trzy punkty PSG Stali w pojedynku z Czarnymi Radom.(Zdjęcia)

Niedzielny mecz PSG Stali Nysa należał do tych, które trzeba wygrać za trzy punkty. Stalowcy, zajmujący po siedmiu meczach

Niedzielny mecz PSG Stali Nysa należał do tych, które trzeba wygrać za trzy punkty. Stalowcy, zajmujący po siedmiu meczach ósme miejsce w tabeli PlusLigi, mierzyli się bowiem z zespołem, który w tym sezonie wygrał zaledwie jednego seta, a tym samym jest autsajderem rozgrywek. Mowa tu o Czarnych Radom.

Od pierwszych minut widać było, że siatkarze z Nysy nie dopuszczają do siebie innego scenariusza. Prowadzili od początku pierwszej partii. Na 5:2 asa posłał Zouheir El Graoui, chwilę później punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Remigiusz Kapica (7:3). Na ile groźny jest atakujący Stali w tym elemencie, pokazał kilka minut później, punktując na 16:9 i 17:9. Trener gości Paweł Woicki zmuszony był wziąć czas. Nie wpłynęła ona jednak znacząco na obraz tej partii. Miejscowi wygrali 25:17.

Drugiego seta Stalowcy zaczęli od prowadzenia 3:0. Goście tym razem jednak grali pewniej, a dzięki atakowi Nikoli Meljanaca wyszli na prowadzenie 8:7. Kiedy po kolejnym ataku Meljanaca na tablicy pojawił się wynik 15:17, trener Daniel Pliński zdecydował się na czas. W grze Stali jednak zacięło się coś na tyle skutecznie, że Czarni zapisali na swoim koncie drugą wygraną partię w sezonie.

Na początku trzeciego seta przyjezdni utrzymywali lekką przewagę. Gospodarze wyszli na prowadzenie po ataku Kamila Kosiby (13:12). Nie oznaczało to jednak oczywiście końca emocji. Na 17:17 wyrównał zagrywką Igor Gniecki. W końcówce lepiej dysponowani byli Nysanie. Wygrali do 22 i wyszli na prowadzenie 2:1. Warto wspomnieć o dobrej zmianie, jaką dał w tej partii Kosiba, zastępując na boisku Gierżota.

Czarni rzucili się w kolejnym secie do odrabiania strat bardzo skutecznie, zdobywając cztery punkty pod rząd. Stal jednak nie zamierzała odpuszczać, licząc cały czas na trzy oczka. Na 6:6 wyrównał zagrywką Kapica. Na to szybko czasem zareagował trener Woicki. W kolejnych akcjach goście wrócili do dwupunktowej przewagi i utrzymywali prowadzenie do stanu 20:20. Końcówka należała do Stali. Mecz skutecznym atakiem zakończył El Graoui.

Nagroda dla MVP spotkania powędrowała do Remigiusza Kapicy.

Kolejne ligowe spotkanie Stal zagra 30 listopada, na wyjeździe z Barkomem. Przed własną publicznością zaprezentuje się natomiast 16 grudnia. Wtedy przeciwnikiem będzie Trefl Gdańsk. Początek spotkania o 18:00. Już dziś zapraszamy na ten mecz.

PSG Stal Nysa – Enea Czarni Radom : (25:17,19:25, 25:22,25:23)

Stal: Kapica, Gierżot, Abramowicz, Kramczyński, El Graoui, Zhukouski, Szymura (libero) oraz Szczurek, Muzaj, Kosiba, Jankowski, Włodarczyk

1042

Kolejny z filarów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zostaje w naszym klubie. Z radością informujemy, że również w sezonie 2024/2025

Piłkarze Odry Opole nie zanotowali udanego występu w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi, przegrywając u siebie 0:2 z Motorem Lublin.

W przedostatniej kolejce grupy spadkowej Orlen Superligi Corotop Gwardia Opole pokonała we własnej hali Piotrkiowanina,

ZAKSA S.A. informuje o rozwiązaniu umowy z Grupą Azoty. Na chwilę obecną sytuacja finansowa klubu jest stabilna, a Zarząd we współpracy