Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

„Trzeźwy poranek” na nyskich drogach.

Policjanci z nyskiej drogówki od godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 400 skontrolowanych kierowców, 2

"Trzeźwy poranek" na nyskich drogach

Policjanci z nyskiej drogówki od godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 400 skontrolowanych kierowców, 2 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj tj. 27 grudnia, policjanci z nyskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ciągu kilku godzin, policjanci przebadali blisko 400 kierujących. Wśród nich 2 zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Pierwszy zatrzymany do policyjnej kontroli to 65-latek, który jechał renaultem ulicą Grodkowską w Nysie. Badanie alkomatem pokazało, że w organizmie ma blisko promil alkoholu. Drugiego mundurowi skontrolowali na trasie Nysa- Hanuszów. Tym razem 46-latek, prowadził lexusa mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywny.

PAMIĘTAJMY!!Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło KPP w Nysie

1104
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,