Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu kluczborskiego – sześciu kierowców pod wpływem alkoholu

Kluczborscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali sześciu kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo to, że wcześniej pili alkohol.

Kluczborscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali sześciu kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo to, że wcześniej pili alkohol. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 700 kierujących pojazdami na drogach kluczborskiego powiatu. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawa jazdy.

Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, grozić im może nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj (22 kwietnia) policjanci z kluczborskiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „trzeźwy poranek”.

Od wczesnych godzin porannych na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Gotartów funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ponad 700 kierujących. Niestety, aż sześciu z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Dwóch kierujących samochodami osobowymi popełniło przestępstwo – pierwszy miał 1,2 promila, drugi 0,75 promila alkoholu w organizmie. Pozostałych czterech kierujących odpowie za wykroczenia.

W tej grupie znaleźli się również dwaj kierowcy pojazdów ciężarowych – jeden z wynikiem 0,30 promila, drugi miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Ten ostatni przejechał już blisko 40 kilometrów, a planował dalszą trasę liczącą ponad 100 kolejnych kilometrów, prowadząc zestaw składający się ciągnika siodłowego z naczepą.

Wszystkim zatrzymanym kierowcom odebrano uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 3 lata więzienia oraz wysoka grzywna.

Kluczborscy policjanci drogówki po raz kolejny pokazali, że nie ma „taryfy ulgowej” dla kierowców, którzy świadomie łamią prawo i narażają zdrowie, a nawet życie nie tylko swoje ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Takie kontrole będą nadal regularnie prowadzone, by eliminować nieodpowiedzialnych kierujących z dróg naszego powiatu.

Przypominamy!

Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na refleks, koncentrację i zdolność podejmowania właściwych decyzji. Każdy, kto wsiada za kierownicę po alkoholu, staje się zagrożeniem – nie tylko dla siebie, ale również dla innych.

Nie ryzykuj – kieruj na trzeźwo!

Dziękujemy wszystkim odpowiedzialnym kierowcom, którzy każdego dnia dają przykład właściwej postawy na drodze.

Źródło: KPP Kluczbork

2271
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 408 w miejscowości Korzonek.

Z ostatniej chwili

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 17 czerwca, w jednym z mieszkań przy ulicy Przyjaciół Schongau w Gogolinie. Służby ratunkowe,

Wiadomości

Dzięki czujności i skutecznej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Wołczynie kolejny kierowca znajdujący się pod wpływem środków

Wiadomości

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas licznych wycieczek, wyjazdów klasowych