Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO W OPOLU! JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA UCZESTNIKÓW?

Oficjalne otwarcie Jarmarku odbędzie się w sobotę 4 grudnia o godzinie 17.00 ,

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO W OPOLU! JAKIE ATRAKCJE CZEKAJĄ NA UCZESTNIKÓW?

Oficjalne otwarcie Jarmarku odbędzie się w sobotę 4 grudnia o godzinie 17.00 , podczas gdy Prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski oficjalnie oświetli 16-metrową choinkę oraz uruchomi diabelski młyn – coroczną atrakcję.

Jarmark potrwa od 3 do 24 grudnia. W tym czasie przewidywane są różne atrakcje z których będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy Opola oraz goście. Po za dobrze znanym kołem młyńskim, czekać będzie nowa rozrywka jaką jest jedyna w Polsce Karuzela Mikołajkowa. Sanie karuzeli będą się unosić nawet do wysokości 6,5 metra.

Podczas oficjalnego otwarcia odbędzie się także 7 edycja Marszu Mikołajów, który wyruszy o godzinie 16.00 z ul. Krakowskiej i dotrze na Rynek, gdzie podczas jarmarku nie zabraknie wspólnego kolędowania w góralskim klimacie.

W domkach handlowych będzie możliwość zakupu własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych, a także świątecznych przysmaków.

Podczas następnych grudniowych weekendów Jarmarku , na scenie opolskiego Rynku będzie rozbrzmiewać muzyka młodego pokolenia, wystąpią między innymi : Sandra Rugała – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, Jessica Stelmach -solistka Studia Piosenki DEBIUT i Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego z MDK Opole. Na scenie świąteczne piosenki będzie miał również okazje zaśpiewać Filip Sterniuk, uczestnik 12 edycji programu The Voice of Poland.

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprosi też na kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu wokalistów Talentarium Wokalnego SINGASONG pod kierunkiem Darii Pakosz oraz na Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w wykonaniu laureatów jubileuszowej 25 edycji całorocznego konkursu wokalnego dla uczniów opolskich szkół podstawowych.

Dla najmłodszych uczestników Jarmarku zorganizowane jest również interaktywne przedstawienie ” Zaczarowana Kraina Lodu „.

Tekst i Foto Zuzanna

1027
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 15:21 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul.Ozimskiej w Opolu.

Z ostatniej chwili

Wracamy do tematu pożaru, który miał miejsce dzisiejszego poranka (20.01.) na ul. Jagiellonów w Opolu. Cała akcja dogaszania przez strażaków

Z ostatniej chwili

Przy ul. Jagiellonów w Opolu zapalił się budynek wielorodzinny. Służby zgłoszenie otrzymały około godziny 7:30.