Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Krzywiźnie. 66-letni pieszy zginął po wejściu pod nadjeżdżające audi

Kluczborscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Krzywizna

Tragiczny wypadek w Krzywiźnie. 66-letni pieszy zginął po wejściu pod nadjeżdżające audi

Kluczborscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Krzywizna na drodze krajowej nr 11. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 66-letni mężczyzna wszedł na jezdnię poza przejściem dla pieszych, wprost pod nadjeżdżający samochód marki Audi. Niestety, pomimo natychmiast podjętej reanimacji, pieszy zginął na miejscu.

Śmiertelne potrącenie w Krzywiźnie

Do zdarzenia doszło w sobotę, o godzinie 17:20. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poruszał się poza przejściem dla pieszych, w rejonie skrzyżowania, a w chwili wypadku nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych, które po zmroku znacząco zwiększają widoczność pieszego.

62-letni kierujący audi był trzeźwy, a dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze kluczborskiej policji pod nadzorem prokuratora.

Policja apeluje: odblaski ratują życie

Funkcjonariusze przypominają, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widoczny dla kierowcy jedynie z odległości 20–30 metrów. To zdecydowanie zbyt mało, aby kierujący mógł zareagować na czas.

Osoba wyposażona w elementy odblaskowe jest widoczna już z 150 metrów, co pozwala kierowcy na bezpieczne wyhamowanie i ominięcie pieszego.

Wiele tragicznych wypadków można by uniknąć, gdyby piesi korzystali z odblasków i przechodzili w wyznaczonych miejscach.

Noś odblaski także w terenie zabudowanym

Choć przepisy nie nakładają obowiązku noszenia elementów odblaskowych w terenie zabudowanym, policjanci podkreślają, że:

  • znacząco poprawiają one widoczność,
  • dają kierowcom więcej czasu na reakcję,
  • mogą uratować zdrowie i życie.

Odblaski zalecane są nie tylko pieszym, ale także rowerzystom i motocyklistom.

Zimowe warunki – apel również do kierowców

W okresie jesienno-zimowym widoczność na drogach jest ograniczona, szybciej zapada zmrok, a mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Policjanci apelują więc także do kierowców o:

  • zachowanie szczególnej ostrożności,
  • dostosowanie prędkości do warunków,
  • unikanie jazdy w zmęczeniu,
  • skupienie uwagi na drodze.

Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – zarówno dla pieszego, jak i prowadzącego pojazd.


Źródło: Policja Kluczbork

3849
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej nr 408 w miejscowości Korzonek.

Wiadomości

Dzięki czujności i skutecznej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Wołczynie kolejny kierowca znajdujący się pod wpływem środków

Wiadomości

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali do kontroli 32-letniego kierowcę audi, który na drodze krajowej nr 40

Wiadomości

40-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, poszukiwany przez czeski wymiar sprawiedliwości na podstawie Europejskiego Nakazu