Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Tragiczny pożar w Jaśkowicach. Zginęło kilkanaście psów

Do tragicznego pożaru doszło w miejscowości Jaśkowice. Ogień objął domek holenderski przystosowany do prowadzenia legalnej hodowli psów.

Tragiczny pożar w Jaśkowicach. Zginęło kilkanaście psów

Do tragicznego pożaru doszło w miejscowości Jaśkowice. Ogień objął domek holenderski przystosowany do prowadzenia legalnej hodowli psów. W wyniku pożaru śmierć poniosło 10 szczeniąt oraz jeden dorosły pies. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę (15/16 maja). Ogień bardzo szybko objął domek holenderski, który był przystosowany do prowadzenia hodowli.

Wewnątrz znajdowały się wydzielone kojce dla zwierząt, zaplecze przeznaczone do codziennej obsługi psów oraz miejsce do przechowywania karmy. Niestety mimo podjętych działań nie udało się uratować wszystkich zwierząt.

Według dotychczasowych ustaleń w chwili wybuchu pożaru do obiektu nie był podłączony prąd ani inne urządzenia elektryczne. Właściciel oszacował straty na blisko 80 tysięcy złotych.

Na miejscu pracowali policjanci z Kluczborka, którzy zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Do działań został również powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności mające wyjaśnić dokładne przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku

1057
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci z Kluczborka zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu oleskiego, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku drogowego doszło w piątek wieczorem w miejscowości Wierchlesie w powiecie strzeleckim. Nietrzeźwy kierowca

Z ostatniej chwili

Od dziś (2 czerwca) obowiązuje kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w rejonie budowy Centrum Usług Publicznych w Opolu.

Wiadomości

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Bielska-Białej i Opola zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy wielokrotnie naruszali