Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Szymon Biniek wraca do Nysy. 26-letni libero do Nysy przenosi się z Jastrzębia-Zdroju.

Wychowany w Nysie libero, w barwach Stali Nysa występował w latach 2012-2015. Później reprezentował barwy kieleckiego Effectora, AZS-u AGH

Szymon Biniek wraca do Nysy. 26-letni libero do Nysy przenosi się z Jastrzębia-Zdroju.

Wychowany w Nysie libero, w barwach Stali Nysa występował w latach 2012-2015. Później reprezentował barwy kieleckiego Effectora, AZS-u AGH Kraków, KPS-u Siedlce, skąd przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Ze śląskim klubem zdobył złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski i Superpuchar Polski.

  • Cieszę się, że chłopak, który wychował się w Nysie wraca do klubu. Między nim a Kamilem będzie fajna rywalizacja i myślę, że wszyscy na tym skorzystają – mówił trener Daniel Pliński.

Szymon Biniek to drugi nowy zawodnik na nadchodzący sezon, który do tej pory został oficjalnie zaprezentowany. Wcześniej klub poinformował o zakontraktowaniu chorwackiego rozgrywającego. Jest nim Tsimafei Zhukouski. PSG Stal Nysa poinformowała również, że w klubie w kolejnym sezonie wystąpią: Wassim Ben Tara, Kamil Dembiec oraz Patryk Szczurek.

Po sezonie 2021/2022 z klubem pożegnali się: Maciej Zajder (zakończył karierę), Michał Ruciak, Patryk Szwaradzki, Mariusz Schamlewski, Marcin Komenda, Moustapha M’Baye, Kamil Dębski.

źródło: Stal Nysa

458
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

PSG Stal Nysa informuje o otwarciu i naborze do Akademii Siatkówki STAL Nysa. Szkolenie dzieci i młodzieży będzie prowadzone w trzech

Sport

Prezesi klubów PlusLigi w trakcie spotkania w Uniejowie ustalili kluczowe zasady dotyczące sezonu 2022/2023 Ligi Mistrzów Świata.

Sport

32-letni Chorwat to doświadczony i utytułowany zawodnik. Reprezentant swojego kraju, w którego barwach zdobył srebrny medal Ligi Europejskiej w 2013 roku.

Sport

W poniedziałkowe popołudnie siatkarze Stali Nysa zmierzyli się po raz trzeci z MKS-em Będzin w barażowym pojedynku, którego stawką było utrzymanie w PlusLidze.