Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Solarigrafia. Co to jest ? Zdjęcia z Opola.

Solarigrafia – technika negatywowa, której efektem jest otrzymanie zdjęcia z

Solarigrafia – technika negatywowa, której efektem jest otrzymanie zdjęcia z wyraźnymi śladami wędrówki Słońca na nieboskłonie zgodnie z założeniami Projektu Solaris. Do tej techniki używa się aparatów otworkowych najczęściej tworzonych przez samych autorów oraz konstrukcji z obiektywami soczewkowymi. Prościej to przyklejenie "puszki" w pobliżu ciekawego obiektu i robienie zdjęcia. Zazwyczaj taki proces trwa od paru dni do nawet roku. Najdłuższe robieniezdjęcia soligraficznego trwało 8 lat. W Opolu tez można spotkać osoby robiące zdjęcia tą techniką.

definicja – solarigrafia – technika negatywowa, której efektem jest otrzymanie zdjęcia z wyraźnymi śladami wędrówki Słońca na nieboskłonie zgodnie z założeniami Projektu Solaris. Do tej techniki używa się aparatów otworkowych najczęściej tworzonych przez samych autorów oraz konstrukcji z obiektywami soczewkowymi.

Technika robienia zdjęć przez amatorów tej fotografii to zazwyczaj przyklejenie „puszki” w pobliżu ciekawego obiektu i robienie zdjęcia. Zazwyczaj taki proces trwa od paru dni do nawet roku. Najdłuższe robienie zdjęcia soligraficznego trwało 8 lat.

kilkanaście zdjęć Opola tą techniką:

https://www.instagram.com/aartur92/ – @aartur92

https://www.facebook.com/zapuszkowany – @zapuszkowany

Poniższe zdjęcia:

Foto .marek

1035
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 15:21 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul.Ozimskiej w Opolu.

Sport

Stal Nysa po raz kolejny wzięła udział w projekcie realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Tym razem w ramach konkursu

Z ostatniej chwili

Wracamy do tematu pożaru, który miał miejsce dzisiejszego poranka (20.01.) na ul. Jagiellonów w Opolu. Cała akcja dogaszania przez strażaków