Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Przysięga wojskowa elewów.(Zdjęcia)

Przysięga wojskowa to jedna z najważniejszych chwil w życiu żołnierza.

Przysięga wojskowa elewów.(Zdjęcia)

Przysięga wojskowa to jedna z najważniejszych chwil w życiu żołnierza. 2 kwietnia złożyli ją elewi, którzy ukończyli kurs służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej.

Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, kończyła szkolenie podstawowe ochotników, którzy zostali wcieleni 1 marca br. Elewi złożyli przysięgę na sztandar wojskowy, a słowa Roty Przysięgi powtórzyli za dowódcą brygady pułkownikiem Maciejem Siudakiem. Dowódca, zwracając się do żołnierzy podziękował im za wytrwałość i poświęcenie podczas szkolenia oraz podkreślił – „Swoją postawą zasłużyliście na nasz szacunek, szacunek swoich najbliższych i polskiego społeczeństwa. Od dziś traktujemy Was jak pełnoprawnych żołnierzy, którym można zaufać, że nie zawiodą nawet w najtrudniejszej sytuacji”. Szczególne podziękowania skierował do elewów, którzy wyróżnili się na tle swoich koleżanek i kolegów, osiągając najlepsze wyniki w szkoleniu. Otrzymali oni z rąk dowódcy listy gratulacyjne. Uroczystość ze względu na wprowadzony reżim sanitarny odbyła się bez zaproszonych gości, a w tym bez rodzin żołnierzy.

Tekst: kpt. Piotr Płuciennik

Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik

766
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

4 kwietnia obchodzimy święto Wojskowej Służby Zdrowia. Wszystkim wojskowym medykom,

Wiadomości

W ostatnim dniu szkolenia służby przygotowawczej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej elewi złożyli przysięgę wojskową.

Wiadomości

Kolejna grupa żołnierzy Narodowego Elementu Wsparcia przygotowuje się do udziału w misji Resolute Support w Afganistanie.

Wiadomości

Żołnierze Narodowego Elementu Wsparcia, przygotowujący się do udziału w ramach IV