Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Poważny wypadek na Autostradzie A4.Duże utrudnienia dla kierowców. Na miejscu lądował LPR Ratownik13.(Zdjęcia)

Dwa pasy w kierunku Wrocławia i jeden w kierunku Katowic na autostradzie A4 pozostają zamknięte.

Poważny wypadek na Autostradzie A4.Duże utrudnienia dla kierowców. Na miejscu lądował LPR Ratownik13.(Zdjęcia)

Dwa pasy w kierunku Wrocławia i jeden w kierunku Katowic na autostradzie A4 pozostają zamknięte.

To skutek wypadku, do którego doszło dzisiaj (21.11) nad ranem na 198 kilometrze „a-czwórki”, pomiędzy węzłami Brzeg i Brzezimierz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki najechał na tył pługopiaskarki, w wyniku czego oderwane elementy karoserii uszkodziły dodatkowo dwa inne auta osobowe. Kierowca ciężarówki z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Przypomnijmy, że do wypadku doszło około godz. 4:55 na nitce autostrady A4 w kierunku Wrocławia, na wysokości Kłosowa. Do akcji zadysponowano m.in. strażaków z Grodkowa, Strzelina, Wiązowa i Wrocławia.

„Na miejsce zdarzenia skierowano jednostki PSP oraz OSP ze Strzelina, Grodkowa, Wiązowa oraz grupę specjalistyczną ratownictwa chemicznego z Wrocławia. Kierowca ciężarówki po najechaniu na tył pługopiaskarki był uwięziony w kabinie pojazdu. Ratownicy przy użyciu sprzętu hydraulicznego ewakuowali poszkodowanego i przekazali dla załogi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W chwili obecnej prowadzone są działania zmierzające do usunięcia uszkodzonych pojazdów z autostrady” – mówi nam mł. byrg. Jarosław Łuczak, oficer prasowy PSP w Strzelinie.
„Kierujący składem pojazdu z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzył w tył pługopiaskarki. Oderwane elementy karoserii uszkodziły dwa inne auta osobowe. 51-letni kierowca ciężarówki z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. W tej chwili trwają czynności związane z usuwaniem skutków tego wypadku” – informuje naszą redakcję mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
Uszkodzeniu uległa także bariera energochłonna rozdzielająca jezdnie na autostradzie. Z tego względu zamknięte są dwa pasy w kierunku Wrocławia oraz jeden w kierunku Katowic.

„W kierunku Wrocławia jezdnia zablokowana. Objazd przez węzeł Opole Zachód. W kierunku Katowic ruch odbywa się pasem prawym. Pas lewy zablokowany” – czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Spore utrudnienia w ruchu utworzyły się także na obwodnicy Brzegu, na DK 94 pomiędzy miejscowościami Gać i Godzikowice, a także na drodze wojewódzkiej 401 pomiędzy Kolnicą i Bierzowem.

Źródło www.brzeg24.pl

7863
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.