Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Pościg za motocyklistą zakończył się na upadku na rondzie w Namysłowie.(Zdjęcia)

Zachowanie motocyklisty na namysłowskim rynku od razu zwróciło uwagę policjantów.

Pościg za motocyklistą zakończył się na upadku na rondzie w Namysłowie.

Zachowanie motocyklisty na namysłowskim rynku od razu zwróciło uwagę policjantów. Mężczyzna nie zważając na innych gazował swój motocykl i ostentacyjnie popisywał się swoją jazdą. Gdy policjanci postanowili zainterweniować, wówczas zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że 33-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie ma odpowiednich badań i ubezpieczenia. Za swoje zachowanie odpowie teraz przez sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat więzienia.


Wczoraj, 5 lipca, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze ruchu drogowego namysłowskiej komendy postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Zachowanie motocyklisty na namysłowskim rynku od razu zwróciło uwagę policjantów. Mężczyzna nie zważając na innych gazował swój motocykl i ostentacyjnie popisywał się swoją jazdą. Kierowca na widok policjantów przystępujących do interwencji zaczął uciekać, powodując duże zagrożenie w centrum miasta. Podczas ucieczki dopuścił się szeregu naruszeń przepisów drogowych takich jak nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków, przejeżdżanie linii podwójnej ciągłej.

Pościg za piratem drogowym zakończył się na rondzie, przy zbiegu ulic Oławskiej i Reymonta. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i na samym rondzie otarł się z prawidłowo jadącym audi i upadł na jezdnię. Okazało się, że przyczyną ucieczki był brak odpowiednich uprawnień kategorii A oraz brak przeglądu technicznego i obowiązkowego ubezpieczenia jego motoru.

Jednoślad zabrała laweta, a 33-letni kierowca będzie musiał wytłumaczyć się ze swojej brawurowej jazdy przed sądem. Odpowie zarówno za szereg popełnionych wykroczeń jak i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich miłośników jednośladów o rozsądek i ostrożność na drodze. Aby zasiąść za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu, należy najpierw ukończyć kurs, zdać egzamin i uzyskać stosowne uprawnienia. Warto też znać podstawowe przepisy ruchu drogowego, dzięki czemu będzie bezpieczniej na naszych drogach. Niech jazda motocyklem będzie wyłącznie przyjemnością, a nie przyczyną tragedii i kłopotów.

Źródło KPP Namysłów

POMOC DROGOWA SZAJAWA TEL 604 987 692

1921
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (18.01), około godz. 11:35 na drodze wojewódzkiej nr 457 w Nowych Kolniach doszło do kolizji z udziałem motocyklisty.

Z ostatniej chwili

Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek nie zatrzymał się

Wiadomości

Kochana Babciu! Kochany Dziadku! Z okazji Waszego święta mamy dla Was specjalny prezent. To ulotka, jak nie dać się oszukać przez tel

Z ostatniej chwili

W czwartek 13.01 przed godziną 16:00 miało miejsce zdarzenie drogowe na ul. Dworcowej w Namysłowie. Kierująca peugeotem 19-latka wraz z czteroma koleżankami, wpadła w...