Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Polka, Czech i Niemiec stracili prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybka jazdę.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału ruchu drogowego cały czas

Polka, Czech i Niemiec stracili prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybka jazdę.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego wydziału ruchu drogowego cały czas prowadzą kontrole prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach naszego powiatu. Podczas poniedziałkowych kontroli funkcjonariusze ujawnili 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Polka, Czech i Niemiec stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego regionu. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów, a tam gdzie jest łamane prawo wyciągają konsekwencje.

Niestety, wciąż wielu kierowców łamie ograniczenia prędkości, stwarzając tym zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników dróg. Tylko w poniedziałek (13.09) policjanci zatrzymali za zbyt szybką jazdę prawo jazdy trzem kierowcom.

Około godziny 15:30 patrol drogówki na drodze krajowej nr 38 zauważył jadącego z nadmierną prędkością forda. Siedzący za kierownicą 32-letni obywatel Czech jechał w terenie zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 110 km/h.

Chwilę później w Ucieszkowie mundurowi zatrzymali do kontroli hondę. Kierująca tym samochodem 36-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego jechała w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h, przekraczając prędkość o 59 km/h.

Po godzinie 18:00 w Pokrzywnicy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mercedesa, którym kierował obywatel Niemiec. 40-latek na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 103 km/h.

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali także ukarani wysokim mandatem karnym, a na ich konto wpłynęło 10 punktów.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle Foto Archiwum

1452
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Około godziny 17:00 na opolskim odcinku autostrady A4, na 239 kilometrze

Z ostatniej chwili

O godzinie 12:10 na ul. Budowlanych w Opolu jeden z przechodniów zauważył, jak

Z ostatniej chwili

Dziś (17.09) około godziny 5:00 służby zostały poinformowane o wypadku ciężarówki na drodze krajowej 43 w Dalachowie w gminie Rudniki.

Wiadomości

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk uczestniczył w