Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjantka i seniorzy nad michalickim zalewem.

Tym razem namysłowscy seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior Plus ugościli

Policjantka i seniorzy nad michalickim zalewem

Tym razem namysłowscy seniorzy z Dziennego Domu Pobytu Senior Plus ugościli policjantów w pięknym plenerze nad zalewem w Michalicach. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy seniorów jak uchronić się przed oszustami wyłudzającymi pieniądze oraz omówienie nowinek w przepisach ruchu drogowego. Nie zabrakło również tematu odblasków.

Spotkanie odbyło się 9 czerwca nad zalewem w Michalicach. Przy pięknej pogodzie policjanci mieli czas na rozmowę i wytłumaczenie seniorom jakich sposobów dopuszczają się oszuści, aby okraść osoby starsze i samotne, często z oszczędności całego życia.

Sytuacje zaaranżowane przez przestępców, mają przeróżne scenariusze: od popularnej metody „na wnuczka” po bardziej wyrafinowane sposoby: na rzekomego funkcjonariusza służb mundurowych, pracownika socjalnego czy hydraulika. Dlatego tak ważne jest edukowanie osób starszych o najpopularniejszych metodach działania oszustów, aby nie stali się ich kolejną ofiarą.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć czasu na omówienie prowadzonych remontów i zmian organizacji ruchu na namysłowskich drogach oraz omówienie znowelizowanych przepisów w ruchu drogowym. Na koniec policjantka zajmująca się profilaktyką rozdała odblaski oraz przypomniała, jak ważne jest ich noszenie w porze jesienno-zimowej.

Źródło KPP Namysłów

481
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Około godziny 17:00 na opolskim odcinku autostrady A4, na 239 kilometrze

Z ostatniej chwili

O godzinie 12:10 na ul. Budowlanych w Opolu jeden z przechodniów zauważył, jak

Z ostatniej chwili

Dziś (17.09) około godziny 5:00 służby zostały poinformowane o wypadku ciężarówki na drodze krajowej 43 w Dalachowie w gminie Rudniki.

Wiadomości

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk uczestniczył w