Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Po alkoholu, niedopuszczonym do ruchu mercedesem, próbował uciec policjantom.22-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Krapkowiccy policjanci drogówki prowadzili pościg za kierowcą mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Po alkoholu, niedopuszczonym do ruchu mercedesem, próbował uciec policjantom.22-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Krapkowiccy policjanci drogówki prowadzili pościg za kierowcą mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Mężczyzna z dużą prędkością próbował uciec przed mundurowymi. Jednak funkcjonariusze, już po przejechaniu zaledwie kilometra, zakończyli niebezpieczny rajd 22-latka. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko przekroczył prędkość ale również jechał po użyciu alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (26.05.23r.) krapkowiccy policjanci wzięli udział w działaniach, które były ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących drogą krajową nr 46. Tam, podczas wykonywania kontroli pojazdów, w miejscowości Grodziec, zauważali jadącego, ze znaczną prędkością mercedesa. Po zmierzeniu tej prędkości okazało się, że kierowca pojazdu jadąc w obszarze zabudowanym, przekroczył ją o blisko 30 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem, mundurowi dali mu sygnał do zatrzymania się. Jednak kierowca mercedesa, zignorował go i gwałtownie zawrócił. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim, cały czas dając sygnały do zatrzymania się. Mężczyzna nie reagował i nie zważając na nic uciekał dalej. Jednak pościg nie trwał długo. Policjanci, po przejechaniu zaledwie kilometra zakończyli niebezpieczny rajd 22-latka.

Jak się szybko okazało przekroczenie prędkości i niezatrzymanie się do kontroli, nie były to jedyne przewinienia kierowcy mercedesa. Podczas wykonywania czynności z 22- latkiem policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Ozimek miał w organizmie blisko pół promila. Dodatkowo mundurowi ustalili, że pojazd, którym się poruszał nie jest zarejestrowany.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo musi liczyć się również z karą za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, przekroczenie prędkości oraz jazdę pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Przypominamy!

Kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i – chcąc uciec – nie zatrzyma się pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Źródło KPP w Krapkowicach

4486
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP w Krakowie, zatrzymali mężczyznę, u którego zabezpieczyli 27 jednostek broni palnej

Z ostatniej chwili

Dzisiaj (28.09), około godz. 21:40 do służb wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na 3 piętrze budynku wielorodzinnego w Brzegu.

Wiadomości

Do potrącenia na przejściu dla pieszych doszło w środę, 27 września chwilę przed godziną 20 na ulicy Kozielskiej. Kierująca nie zauważyła

Wiadomości

Dzięki reakcji świadka, pijany kierowca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym miał w