Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pijany kierowca tira zasnął na A4.

Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Koszalina

Pijany kierowca tira zasnął na A4.

Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Koszalina, który zasnął za kierownicą ciężarówki. 43-latek kierował zestawem ciężarowym, który ważył kilkanaście ton. Dodatkowo, mężczyzna był poszukiwany przez koszalińską prokuraturę. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Kilka dni temu, na strzeleckim odcinku autostrady A4, świadek zauważył kierowcę samochodu ciężarowego, który zasypiał za kierownicą. W pewnym momencie ciężarówka zatrzymała się na pasie ruchu. Zaniepokojony kierowca zawiadomił o tym zdarzeniu policjantów.

Patrol ruchu drogowego po przyjeździe na miejsce nie miał już wątpliwości co było przyczyną zachowania kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 43-latka dało wynik blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez koszalińską prokuraturę.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi Koszalina prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sadowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do wszystkich kierowców: Piłeś alkohol – nie jedź! Przypominamy również, że w budynku strzeleckiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat, który o każdej porze pozwala sprawdzić stan trzeźwości. Bądź świadomym i odpowiedzialnym kierowcą!

Źródło KPP Strzelce Opolskie Foto Archiwum

1782
1 Comment

1 Comment

  1. Jurek

    15 września, 2021 at 18:23

    Cud, że nikogo nie zabił! Nad takim potencjalnym zabójcą pijakiem nie powinno być litości!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Około godziny 17:00 na opolskim odcinku autostrady A4, na 239 kilometrze

Z ostatniej chwili

O godzinie 12:10 na ul. Budowlanych w Opolu jeden z przechodniów zauważył, jak

Z ostatniej chwili

Dziś (17.09) około godziny 5:00 służby zostały poinformowane o wypadku ciężarówki na drodze krajowej 43 w Dalachowie w gminie Rudniki.

Wiadomości

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk uczestniczył w