Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Pijany 24-latek w bmw doprowadził do czołowego zderzenie z innym pojazdem.

Mimo, że prognozy pogody zapowiadają cieplejsze dni to nawierzchnia jezdni nadal może miejscowo pozostawać mokra i śliska.

Pijany 24-latek w bmw doprowadził do czołowego zderzenie z innym pojazdem.

Mimo, że prognozy pogody zapowiadają cieplejsze dni to nawierzchnia jezdni nadal może miejscowo pozostawać mokra i śliska.

Zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że kierowcy muszą zachować szczególną ostrożności na drodze. O tym jak niebezpieczna może to być sytuacja przekonał się o 24-letni mieszkaniec Opola, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i kierując bmw zderzył się czołowo z osobowym volkswagenem. W wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Dodatkowo, badanie alkomatem u mężczyzny wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę, 5 lutego, o godzinie 00:30, na drodze wojewódzkiej 409, w rejonie skrzyżowania na Ligotę Dolną doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. 24-latek z uwagi na poniesione obrażenia został przetransportowany do szpitala. Trójka jego pasażerów, w wieku 18-21 lat oraz kierowca volkswagena nie ponieśli obrażeń.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 24-latka. Wynik badania wskazał blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów zatrzymano ich dowody rejestracyjne. Wobec 24-latka wystosowano wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy do wszystkich kierowców: Piłeś alkohol – nie jedź! Twój brak rozsądku może spowodować nie tylko utratę prawa jazdy czy wysoką karę grzywny. Twoja brawura może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy również, że w budynku strzeleckiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat, który o każdej porze pozwala sprawdzić stan trzeźwości. Bądź świadomym i odpowiedzialnym kierowcą!

Źródło KPP Strzelce Opolskie

2446
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,